زنگ خطر جدی برای زنان باردار/ دوران حاملگی دور این کار را خط قرمز بکشید!

5

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ تقریبا نیمی از زنان در دوران بارداری اضافه وزن پیدا می کنند که خطرات جدی در پی دارد و به گفته محققان هرچه مادران دچار اضافه وزن شوند، خطر ابتلا به بیماری های مختلف در فرزندانشان افزایش پیدا می کند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

بررسی ها نشان می دهند نوزادانی که از مادر چاق و دارای اضافه وزن متولد می شوند بیشار احتمال دارد به بیماری های قلبی مبتلا شوند از این رو حفظ رعایت رژیم غذایی در تمام گروه های سنی برای خانم ها ضروری است.

به گفته یکی از متخصصان، اکثر زنان با یک وزن ایده آل وارد دوران بارداری می شوند اما آن دسته از بانوانی که دچار اضافه وزن هستند قبل از بارداری باید وزن خود را به حد مناسب برسانند اگرچه کمبود وزن نیز باعث بروز مشکلاتی از قبیل زایمان زودرس و  تولد نوزاد کم وزن می شود.

بر اساس مطالعات صورت گرفته، اگر وزن شما در آغاز بارداری کمتر از نرمال  است، حتما از گروه مامایی مشاورتان راهنمایی بخواهید.

خانم هایی که با وزن طبیعی باردار می شوند، به طور  متوسط در سه ماهه نخست تقریبا 2 کیلوگرم و در سه ماهه دوم و سوم، هر هفته 450 گرم (حدود 8/ 1 کیلوگرم در ماه) افزایش وزن پیدا می کنند.

بهترین روش برای کاهش وزن در دوران بارداری پیاده روی است. به توصیه یکی از پزشکان اگر توان پیاده روی در بیرون را ندارید این کار را در خانه هم می توانید انجام دهید. به جای نشستن جلوی تلویزیون بعد صرف شام بهتر است به یک مکان باز رفته و نرمش کنید.

مادران باردار روزانه باید 20 الی 30 دقیقه تمرین هوازی داشته باشند و طبق تحقیقاتی که در سال 2015 صورت گرفت محققان به این نتیجه رسیدند زنان باردار می توانند با رعایت تغذیه و ورزش از بروز مشکلاتی مانند فشار خون بالا، به دنیا آمدن نوزا نارس یا کودکانی که مبتلا به مشکلات تنفسی هستند جلوگیری کنند.

 

گفتنی است؛ خانم های باردار باید بدانند برطرف کردن مشکل چاقی یا لاغری هنگام بارداری کار اشتباهی است، بنابراین اگر چاق هستید یا اضافه وزن دارید، قبل از باردار شدن به متخصص تغذیه مراجعه کنید و با درمان مناسب و وزن متعادل وارد این مرحله حساس شوید تا جنینتان دچار اضافه وزن یا سوء تغذیه نشود.

به طور کلی برای داشتن فرزندی سالم پیش از بارداری باید از الگوهای غذایی سالم پیروی کنید تا در دوران بارداری دچار چاقی  و در نتیجه فرزندان چاق نشوید.

منبع:healthline

انتهای پیام/

 

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.