مردی که 40 سال رنگ خواب را ندید!

98

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ خواب یکی از نیازهای اولیه انسان است و ما یک سوم زندگی خود را در خواب به سر می‌بریم. مطالعات انجام شده در این زمینه نشان می‌دهد خواب مناسب و کافی برای عملکرد درست سیستم ایمنی، سلامت عمومی بدن و بسیاری از اعمال حیاتی دیگر لازم است. خواب آنقدر حیاتی است که در بسیاری از مواقع به غذا خوردن ترجیح داده می‌شود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

خواب عمیق شبانه یکی از شیرین‌ترین نعمت‌های خداوند است که همچنان عصب‌شناسان نیز از شناخت آن عاجز مانده‌اند.

در دوران جنگ جهانی اول، یک سرباز مجار به نام «پائول کِرن»، از ناحیه سر تیر خورد. او برای مدتی بی‌هوش بود و گلوله بخشی از لُب پیشانی مغزش را کاملا تخریب کرده بود.

وی این سانحه را به سلامت پشت سر گذاشت ولی هرگز نتوانست بخوابد! دکترها تمام روش‌های درمانی مثل هیپنوتیزم را امتحان کردند، ولی آسیب به لب پیشانی به قدری شدید بود که هیچ راهی برای آن‌ها باقی نگذاشته بود.

تصور پزشکان بر این بود که پائول مدت زمان زیادی زنده نمی‌ماند، ولی در کمال ناباوری آنان، وی با بی‌خوابی چهل سال زندگی کرد. پائول به جای خواب، گاهی دراز کشیده و چشمانش را می‌بست تا کمی استراحت کند. او به غیر از سردرد، ناراحتی دیگری نداشت و این سال‌ها را در سلامت کامل سپری کرد.

پائول کرن در یگ ارگان دولتی مشغول به کار بود. همکارانش می‌گویند اوایل او بسیار خسته به نظر می‌رسید و شدیدا تلاش می‌کرد به خواب رود، ولی بعد از مدتی به این شرایط عادت کرده و با روزی دو ساعت دراز کشیدن که در این مدت کاملا هوشیار بود، بدون هیچ مشکلی اموراتش را می‌گذراند.

منبع: World Truth

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.