آهنرباهایی که درون چشم جا خوش می‌کنند/ سندرم «چشم رقصان» چیست؟

32

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ نيستاگموس یا لرزش چشم حركت ناگهانی و غير ارادی چشم ها است که معمولاً دو چشم را گرفتار و غالباً با نگاه به سمت ويژه ای تشديد پيدا می كند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

بارزترين نشانه‌های باليني اين سندرم حركات سريع، غيرمنظم و نامشخص چشم ها بوده و اين حركات در سطوح افقی يا مايل رخ می دهد.

تحقیقی توسط دانشگاه هاروارد منتشر شد که از کاشت مجموعه ای از اندام مصنوعی در چشم بیمار خبر می داد و این اولین موفقیت در زمینه پروتز اکولوموتور یا ایمپلنت بود که حرکت غیرعادی چشم را کنترل می کرد و به گفته یکی از محققین این مطالعات دریچه جدیدی را برای استفاده از ایمپلنت های مغناطیسی برای بهینه سازی حرکات غیرعادی بدن باز می کند.

به گفته یکی از پزشکان، کاشت پروتز مغناطیسی درون چشم یک بیمار مبتلا به سندروم چشم رقصان باعث بهبود عملکرد فعالیت های روزانه او می شود.  این تیم تحقیقاتی توانست اندام مصنوعی را طراحی کند که شامل دو آهنربا است که یکی در استخوان منتهی به کاسه چشم قرار می گیرد و قطعه مغناطیسی دیگر به عضلات فرابصری کنترل کننده حرکات چشم وصل می شود و در نهایت به نتایج موفقیت آمیزی دست پیدا کردند.

محققین می گویند ممکن است عمل پروتز برای همه بیماران موثر واقع نشود و ایمپلنت های مغناطیسی برای بیمارانی که نیاز به اسکن منظم (MRI) ندارند مناسب است.

منبع: medicalxpress

 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.