طبیب من

کد خبر: 6431
تاریخ انتشار: ۶ام تیر ۱۳۹۶ , ۱۶:۲۲
مطالعات جدید نشان داد که انتخاب بین دو نوع پروتئین گیاهی و جانوری تاثیر مستقیم بر بروز یائسگی زودرس در خانم‌ها می‌گذارد.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ نتایج آخرین مطالعه‌ «دانشگاه ماساچوست» با همکاری دانشگاه هاروارد نشان داد مصرف پروتئین‌های گیاهی از یائسگی زودرس جلوگیری می‌کند. در حالی که خوردن پروتئین‌های حیوانی چنین تأثیری ندارد.

طراح اصلی این مطالعه، پروفسور «الیزابت برتون» می‌گوید: «با شناخت بهتر ارتباط رژیم غذایی و پیری تخمدان در زنان ممکن است بتوان از یائسگی زودرس پیشگیری و سلامت تخمدان‌ها را حفظ کرد».

گفتنی است؛ یائسگی زودرس به معنی توقف عملکرد تخمدان‌ها قبل از ۴۵ سالگی است که حدود ۱۰ درصد از زنان را درگیر کرده و یکی از عوامل ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی محسوب می‌شود.

در این مطالعه از شرکت کنندگان خواسته شد میزان مصرف روزانه سبزیجات را در طول یک سال گزارش دهند. بررسی‌های این داده‌ها نشان داد امکان ابتلا به یائسگی زودرس در زنانی که ۶٫۵ درصد از کالری روزانه‌شان را از پروتئین‌های گیاهی تأمین می‌کردند، ۱۶ درصد کاهش داشته است.

به گفته پژوهشگران، یک خانم در روز به ۲۰۰۰ کالری برابر با سه یا چهار وعده غذایی مانند پاستای غنی شده، آجیل و صبحانه‌ای سرشار از غلات در روز یا روزانه حدود ۳۲٫۵ گرم پروتئین گیاهی نیاز دارد که بر عواملی چون سن، کشیدن سیگار و شاخص توده بدن این میزان را تغییر می‌دهد.

با توجه به اینکه اولین بار است که به طور مستقیم ارتباط بین تغذیه و یائسگی زودرس مورد بررسی قرار گرفته نیاز است تحقیقات بیشتری در کشورهای مختلف با رژیم‌های غذایی متنوع صورت گیرد.

منبع: ScienceDaily

انتهای پیام/