درمانی جدید برای آکنه و اگزمای پوستی

38

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ پوست شما بستری مناسب برای انواع میکروب‌ها به شمار می رود، به طوری که به اندازه سه برابر يك حوله حمام، عامل عفونی در آن زندگی می‌کند. مخلوطی از باکتری، ویروس و قارچ در مناطق مختلف بدن؛ از مزارع روغن صورت (غدد چربی پوست صورت که در نهایت جوش‌ها را ایجاد می‌کنند) تا غارهای مرطوب بینی و سطح بی مو دست و پا را می توان به كمك چشم مسلح مشاهده كرد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

برای دهه های متوالی تصور پژوهشگران بر این بود که بخشی از ساکنین میکروسکوپی پوست، مقصر اصلی برخی اختلالات پوستی از جمله آکنه و اگزما هستند، اما اکنون به نظر می‌رسد که خود باکتری بخشی از درمان است.

متخصص پوست و بیولوژیست دانشگاه کالیفرنیا، “دکتر ریکار گالو”، به کمک همکارانش در آخرین پژوهش خود راهکاری ساده برای درمان اگزما (اختلالی که با التهاب و خارش پوست همراه است) ارائه دادند.

دکتر گالو می‌گوید: ما متوجه شدیم که 2 باکتری مفید پوستی (استافیلوکوک هومینیس و استافیلوکوک اپیدرمیس)، می‌توانند “باکتری استافیلوکوک آرئوس”؛ عامل اصلی اگزمای پوستی را نابود کنند. بنابراین تیم تحقیقاتی، نمونه باکتری اس. هومینیس و اس. اپیدرمیس را از پوست داوطلبین مبتلا به اگزما گرفته و در محیط کشت، تکثیر کردند. سپس به شکل لوسیونی باکتری‌ها را به ساعد هر فرد بازگرداندند و به این ترتیب تعداد باکتری‌های مفید پوست را افزایش دادند.

بعد از 24 ساعت باكتری داخل لوسیون پوست را از باکتری مهاجم (اس. آرئوس) پاک كرد!

یک متخصص پوست و میکروبیولوژیست، به انتشار نتایج این تحقیق چنین واکنش نشان داد: “این پدیده بی سابقه بوده و برای اولین بار است كه چنين آزمایش علمی ای طراحی می شود. با توجه به نتایج این تحقیق می‌توان در طولانی مدت بسیاری از بیماری‌های پوستی را درمان کرد.”

در جریان تحقیق دیگری که در اوایل سال گذشته دکتر گالو و همکارانش بر روی یک سویه از اس. اپیدرمیس و موش‌ها انجام دادند، تیم پژوهشگران، باکتری اس. اپیدرمیس را همراه با ماده‌ غذایی که فقط این باکتری توانایی هضمش را داشت، به گوش موش‌ها تزریق کردند. این اقدام، رشد باکتری مفید را در محیط (با کاهش رقابت غذایی) افزایش داد.

نتایج این پژوهش کاهش آکنه و التهاب در موش‌ها را نشان داد.

منبع: NYtimes

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    توضیح ندادید از چه دارو و روشی میشه استفاده کرد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.