عجیب‌ترین دلیل ابتلا به سرطان

39

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ مطالعات جدید محققان نشان می دهد افرادی که در شب کار می کنند بیشتر در معرض بیماری هایی مانند دیابت، باروری ضعیف، حملات قلبی و تومورهای سرطانی قرار می گیرند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

دانشمندان معتقدند اختلال در ساعت طبیعی بدن خطر ابتلا به بیماری های مزمن را افزایش می دهد اما هرگز نمی توان مکانیزم دقیقی را مشخص کرد.

محققان آمریکایی کشف کرده اند افرادی که شغل های شبانه دارند بدن آن ها 80 درصد کمتر مواد شیمیایی را که باعث ترمیم بافت های DNA می شوند، تولید می کند.

یافته های اخیر محققان نشان می دهد بازسازی حیاتی سلول های بدن که به طور طبیعی در شب انجام می شود با کار کردن در شب اتفاق نمی افتد و تاثیر ملاتونین که نوعی هورمون خواب است در افرادی که در روز می‌خوابند، بسیار پایین است.

به گفته یکی از محققان، بیدار ماندن در شب باعث کاهش ظرفیت بدن برای بازسازی سلول های آسیب دیده DNA می شود و با گذشت زمان خطر ابتلا به سرطان در این افراد افزایش پیدا می کند.

محققان با آزمایشی روی 50 کارگر که در شب کار می کردند، دریافتند سطح یک ماده شیمیایی که هنگام ترمیم DNA تولید می شود در بدن این افراد بسیار پایین بوده و در مقابل سطح این ماده در بدن افراد روزکار 300 برابر بیشتر است.

از طرفی، افراد شب‌کار نیاز به مصرف مکمل های هورمون خواب دارند تا بتوانند در طول روز سلول های DNA را ترمیم کنند و اگر فواید این مکمل اثبات شود، داروهای حاوی ملاتونين بايد به عنوان يک واسطه برای كاهش بروز آسیب های DNA كه منجر به سرطان می شود، در ميان مشاغل شيفتی مورد استفاده قرار گيرد.

منبع:telegraph

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.