چرا هنگام خرد کردن پیاز، اشک‌هایمان جاری می‌شود؟

26

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛  انجمن سلامت محور ترویج مصرف پیاز تقریبا 170 کشور در دنیا پیاز کشت می کنند و میزان تخمینی کشت این سبزی به 9 میلیون هکتار در سال می رسد. پیاز دارای کالری پایین و غنی از ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان است و ماده غذایی عالی برای مصرف در انواع سالاد ها و املت ها محسوب می شود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

داستان از زیر زمین آغاز می شود…

پیازها جزو سبزیجاتی هستند که در زیر زمین رشد می کنند و حشرات موذی بسیاری هستند که علاقه دارند از ریشه این گیاه تغذیه کنند اما پیاز هم در برابر آنها بی دفاع نیستند.

گوگردی که در خاک وجود دارد با پیاز در حال رشد ترکیب می شود و ترکیبی را از گوگرد و اسید آمینه به وجود می آورد. این ترکیب آماده تبدیل شدن به گاز است. وقتی پیاز تکه می شود این ترکیب های گوگردی به همراه آنزیم های پیاز آزاد می شوند و ماده ای به نام سولفونیک اسید ایجاد می شود که پس از واکنش با آنزیم های پیاز نوعی گاز به وجود می آورد.

گاز متصاعد شده از پیاز، همان سلاح دفاعی پیاز در برابر حشرات است که آنها را از خوردن پیاز باز می دارد اما در مورد انسان باعث جاری شدن اشک می شود.

پیاز های سفید، زرد و قرمز غلظت های بالاتری از آنزیم های لازم برای تولید گاز مورد نظر را دارند در حالیکه پیاز، پیازچه و موسیر به میزان کمتری این آنزیم را دارند و گاز کمتری تولید می کنند.

آیا پیاز می‌تواند آسیبی به چشم ها وارد کند؟

چشم دارای عصب هایی است که هر چیزی را که برای چشم ضرر داشته باشد، شناسایی می کند و به آن واکنش نشان می دهد بدین ترتیب با تولید اشک تلاش می کند آن مواد را از روی چشم پاک کند.

گازهایی که از پیاز متصاعد می شوند، بیش از اینکه ضرر داشته باشند، فقط اذیت می کنند. این گاز ها می توانند مقداری باعث سوزش چشم و تحریک اشک شوند اما برای چشم ها کاملا ایمن هستند. سوزش چشم ها به واسطه خرد کردن پیاز یک حس موقتی است و هیچ آسیبی به چشم ها وارد نمی کند.

گفتنی است؛ چشم های برخی افراد حساسیت کمتری به سولفونیک اسید موجود در پیاز نشان می‌دهد و به همین خاطر ممکن است هنگام خرد کردن پیاز اشکشان جاری نشود.

منبع: Medical Xpress

 

انتهای پیام/

 

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.