اگر 30 روز تمام فقط آب بنوشید، این اتفاقات در بدنتان می‌افتد!

2

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ دو حقیقت مهم درباره نوشیدن آب وجود دارد که اکثر مردم به آن واقف‌اند؛ آب برای بدن حیاتی است و دیگری اینکه اغلب افراد به اندازه کافی آب نمی‌نوشند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

با آغاز فصل تابستان بدن به حداقل هشت لیوان آب در روز برای حفظ سلامتی و کاهش دمای بدن در روزهای گرم تابستان نیاز دارد (برای دریافت اطلاعات مربوط به مقدار آب مورد نیاز بدنتان در روز به اینجا مراجعه کنید).

علاوه بر رفع تشنگی، آب برای خون، قلب، استخوان، پوست و سایر اندام های بدن ضروری است. در ادامه اطلاعاتی درباره آب به شما می دهیم که شما را به نوشیدن بیشتر این ماده حیاتی ترغیب می‌کند.

***آب برای جزء جزء بدن حیاتی است

90 درصد وزن بدن را آب تشکیل داده و لازم است آب مصرف شده در بدن دوباره جایگزین شود. فواید نوشیدن آب چیزی بیشتر از رفع تشنگی است که بیشتر مردم از آن آگاه نیستند.

آب به کاهش وزن، کاهش دمای بدن و حس شادابی در روزهای گرم کمک می‌کند.

نوشیدن آب باعث ایجاد احساس سیری و کاهش تمایل فرد به خوردن بیش از حد می‌شود.

هنگام کاهش وزن، آب در بدن سم‌زدایی می‌کند. اغلب آب‌میوه ها و نوشیدنی های پر از قند باعث افزایش وزن می‌شوند، در حالی که آب به دفع این سموم از بدن کمک می کند.

آب باعث افزایش متابولیسم بدن می‌شود. نوشیدن آب به مقدار زیاد سرعت متابولیسم را بیش از 24 درصد افزایش می‌دهد. از طرفی آب سرد و یخ با ایجاد شوک باعث عملکرد بهتر بدن می‌شود.

اساسا آب بر تک‌تک قسمت های بدن اثر می‌گذارد. مثلا آب با کاهش غلظت خون، مانع تولید لخته شده و احتمال بروز حمله‌های قلبی را کاهش می‌دهد.

آب برای سلامت مغز ضروری است. مطالعه ای نشان می دهد نوشیدن 8 الی 10 لیوان در روز، قدرت مغز را تا 30 درصد افزایش داده و تمرکز ذهن را بالا می‌برد.

آب با ایجاد یک لایه محافظ اطراف استخوان باعث تقویت آنها و تقویت غضروف می‌شود.

مصرف مکرر آب سرعت روند پیری را کاهش می‌دهد. نوشیدن آب با تحریک ساخت کلاژن و سلول‌های جدید، پوست را سالم و جوان نگه می‌دارد.

نوشیدن آب ریسک سکته های مغزی را کاهش می‌دهد و بر اساس برخی مطالعات، آب با کاهش غلظت خون و جلوگیری از ایجاد لخته، احتمال سکته مغزی را کاهش می‌دهد.

نوشیدن آب می‌تواند باعث افزایش انعطاف‌پذیری و قدرت بافت همبندی و مفاصل شود.

با وجود تمام اثراتی که از فواید نوشیدن آب بیان شد، دیگر نباید عاملی شما را از نوشیدن آب باز دارد.

منبع: Lifebuzz

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.