در جاده سلامتی توچال رایگان ویزیت شوید!

38

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «باشگاه سلامت و تندرستی توچال»؛ یک روز تعطیل بعد از فراغت از یکماه روزه داری درست روز عید سعید فطر که همه به شکرانه ی یکماه روزه داری خوشحالند و جشن میگیرند راهی بام پایتخت شدیم.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ابتدای جاده ی سلامتی…

آنجا که بخاطر هوای پاک و طبیعت بکرش روزانه هزاران نفر راهی اش میشوند تا از آلودگی شهر و فکر و خیال خود را رها کنند، حالا این بار مژده ی جدیدی برای سلامت دوستان و ورزشکاران دارد.

حضور آمبولانس این بار خبر بدی به همراه نداشت، بنرها و پلاکاردهایی که رویش خبری خوش نوشته شده بود، خبر از پایگاهی که میگفتند مدتهاست جای خالی اش حس می شود.

برای اولین بار باشگاه سلامت و تندرستی “طبیب من” در محل جاده سلامتی توچال افتتاح می شود .باشگاهی که قرار است مردم را بیشتر روی بزرگترین نعمت خدادادی یعنی سلامتی متمرکز کند و جامعه را به سمت سبک زندگی سالم سوق دهند.

با همین هدف بسیاری از خدمات کلینیکی و پاراکلینیکی در این پایگاه بدون پرداخت هیچ هزینه ای برای مردم انجام می شود.

✍️استقرار اورژانس در توچال

یکی از ارگان هایی که برای ارائه این خدمات اعلام آمادگی کرد اورژانس تهران است.

فراهانی معاون همکاری فنی اورژانس تهران در گفت‌وگو با خبرنگار “طبیب من” گفت: همکاران ما با یک دستگاه آمبولانس در محل حاضر هستند و بصورت 24 ساعته به مراجعه کنندگان خدمات ارائه می دهند. در این محل برای مراجعه کننده‌ها یک غرفه ایستگاه سلامت دایر شده با تجهیزات و امکانات پزشکی لازم برای ارائه خدمت به مردم. چنانچه برای دریافت خدمات نیار بود مردم به مراکز درمانی منتقل شوند همکاران ما این کار را انجام می‌دهند.

معاون فنی اورژانس تهران در ادامه گفت: در باشگاه سلامت و تندرستی تیم تخصصی فوریت های پزشکی با تجهیزات تخصصی اورژانس بصورت 24 ساعته حضور دارند و خدمات با کیفیت از جمله طرح تله مدیسین و تله کاردیولوژی؛ دستگاه سنجش سلامت قلب در این پایگاه قرار داده شده که در صورت مراجعه بیماران قلبی به این پایگاه نوار قلبی بیمار گرفته و به متخصص قلب مستقر در مرکز ارسال شود. از طرفی در صورت نیاز می توانیم بیمار را به مراکز درمانی 247 منتقل کنیم تا از وقایع جدی جلوگیری شود.

فراهانی در خصوص لزوم وجود پایگاه اورژانس در مجموعه توچال افزود: نزدیکترین پایگاه اورژانس به توچال پایگاه ولنجک است. حجم جمعیتی که به اینجا مراجعه و ساعت های زیاد مسیر طولانی را طی می کنند، لزوم وجود آمبولانس را دو چندان می کند. با توجه به تجربه ای که داریم و با وجود ترافیک مسیر، اگر آمبولانسی نیاز بود از بیرون مجموعه خود را به داخل برساند گاهی زمان طلایی رسیدن به بالین بیمار را از دست میدادیم اما حضور آمبولانس در این مرکز این مشکلات را مرتفع کرده و ما با کیفیت بیشتری به مراجعه کنندگان ارائه خدمت می کنیم.

✍️خدمتی دیگر از بنیاد بیماری های نادر

بنیاد بیماری های نادر که سالهاست در جهت تسهیل دستیابی بیماران نادر به خدمات درمانی کم هزینه و در بسیاری مواقع رایگان، فعالیت می کند ارگان دیگری است که در این طرح به یاری باشگاه سلامت و تندرستی طبیب من آمده است.

شکیبا پردل مدیر روابط عمومی بنیاد بیماری های نادر در خصوص همکاری با این مجموعه گفت: ما از طرح استقبال و اهداف و محوریت فعالیتمان را بررسی کردیم.

وی افزود :بنیاد چند مرکز پشتیبانی دارد از جمله مرکز تصویر برداری وابسته به بنیاد که بصورت شبانه روزی خدمات تشخیصی ارائه می دهد و همچنین یک کلینیک حمایتی نادر که پزشکان آن اعلام آمادگی کردند که در این طرح مشارکت کرده و در این پایگاه حضور پیدا می کنند.

وی در تشریح برنامه های بنیاد بیماری های نادر تصریح کرد: 10 متخصص در رشته های مختلف از طرف بنیاد بصورت شیفتی در محل باشگاه حضور دارند و علاوه بر آن مشاور، روانشناس، روانپزشک و مشاور تغذیه نیز در روزهای مختلف خدمت رسانی می کنند.

پردل تاکید کرد: این مرکز تصویربرداری خدماتی همچون سونوگرافی، ماموگرافی، ام آر آی، سی تی اسکن، رادیولوژی، رادیوگرافی، نوار عصب وعضله و مغز بصورت شبانه روزی ارائه می دهد و آماده پذیرش مراجعه کنندگانی است که از سوی پایگاه توچال معرفی می شوند.

✍️ تسهیل ارائه خدمات سلامت به مردم

فرید سمسارها مدیر علمی باشگاه سلامت و تندرستی طبیب من با اشاره به فضای مناسب این پایگاه افزود: خدمات باشگاه سلامت و تندرستی طبیب من از ویزیت رایگان پزشکان متخصص تا پیگیری امور تشخیص از جمله عکسبرداری و سایر خدمات را شامل می شود. بیماران از طریق مراکز طرف قرارداد با باشگاه سلامت و تندرستی طبیب من که بصورت شبانه روزی ارائه خدمت می کنند معرفی و در ادامه در صورت نیاز به اقدامات درمانی به مراکز درمانی ارجاع داده می شوند و تسهیلات ویژه دریافت می کنند.

وی افزود: از جمله اهداف تاسیس باشگاه سلامت و تندرستی، حمایت و فراهم آوری بستر لازم برای برخی مراکز است که بتوانند به بهترین نحو ارائه خدمت کنند.

ما سیستم نوبت دهی و خدمات پذیرش مراکزی که می توانند با باشگاه همکاری کنند را مورد بررسی قرار داده ایم؛ ساز و کار باشگاه در جهت تسهیل ارائه خدمات سلامت به مردم شریف کشور است.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.