باهوش‌ها بیشتر زنده می مانند!

5

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ بر اساس مطالعات صورت گرفته بروز بیماری های قلبی و عروقی، سکته مغزی، سرطان، بیماری های تنفسی و زوال عقل ارتباط مستقیمی با هوش IQ در کودکی دارد.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

یافته های این پژوهش نشان می دهد که شیوه زندگی به ویژه سیگار کشیدن یکی از عوامل مهم در تاثیر هوش بر تفاوت های مرگ و میر تلقی می شود.

مطالعات قلبی نشان داد که به طور متوسط افرادی که دارای IQ بالایی هستند عمر طولانی تر نسبت به افراد با ضریب هوشی پایین دارند.  به همین منظور محققان ارتباط بین نمرات آزمون IQ در سن11 سالگی و علل اصلی مرگ و میر در مردان و زنان در سن 70 سالگی را بررسی کردند.

یافته های دانشمندان بر اساس اطلاعات 33 هزار و 536 مرد و 32 هزار و 229 زن که در سال 1936 به دنیا آمده بودند بود که در 11 سالگی یک آزمون هوش از آن ها گرفته شد که با علل مرگ و میر آنان در سال 2015 در ارتباط بود.

به گفته محققان علل مرگ این افراد در سال 2015 شامل بیماری های قلبی و عروقی، سکته مغزی، سرطان های خاص، بیماری های تنفسی، بیماری های گوارشی و عللی مانند خودکشی و زوال عقل بود.

محققان پس از در نظر گرفتن عوامل متعددی مانند سن،جنسیت، و وضعیت اجتماعی_ اقتصادی که در نتیجه آزمایش مثبت بوده اند متوجه شدند که هوش بالا در کودکی باعث عمر طولانی مدت می شود. به عنوان مثال نمره های تست بالاتر از 28 درصد با کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری های تنفسی و 25 درصد با کاهش بیماری های قلبی و 24 درصد با کاهش سکته مغزی همراه بوده است.

محققان اعتقاد دارند فعلا هیچ گونه ارتباطی بین هوش کودکی و علل مرگ و میر بر اثر سیگار کشیدن یافت نشده است. آنها همچنین اشاره می کنند که پس از تعدیل بیشتر برای سیگار کشیدن و وضعیت اقتصادی و اجتماعی ارتباط قابل توجهی باقی می ماند. اگرچه این عوامل به طورکامل به مرگ و میر منجر نمی شوند  اما در آینده برای اندازه گیری طول عمر مفید خواهد بود.

به طور کلی IQ دوران کودکی با علت مرگ در بزرگسالی همراه است که تا حد زیادی به عوامل شناخته شده وابسته است و مطالعات همچنان در زمینه ارتباط هوش IQ یا مسائل ژنتیکی در ارتباط با طول عمر همچنان ادامه دارد.

منبع:medicalxpress.com

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.