۶۰۰ بیمار در طرح ۲۴۷ اورژانس از سکته های قلبی نجات یافتند

36

اسماعیل فراهانی، معاون عملیات اورژانس تهران در گفت وگو با خبرنگار طبیب من در بخش «باشگاه سلامت و تندرستی توچال»؛ با اشاره به ناوگان های آمبولانس و تجهیزاتی که در اختیار دارند، گفت: مهم ترین ابزار خدمات رسانی و تجهیز اورژانس، آمبولانس است که به منظور توسعه ناوگان اورژانس به لحاظ افزایش پوشش ارائه خدمات فوریت های پزشکی و هم خروج ناوگان آمبولانسی فرسوده از مجموعه، حدود ۱۰۰ دستگاه آمبولانس دریافت شده است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی ادامه داد: آمبولانس های دریافتی، مجهز به پیشرفته ترین دستگاه ها هستند که در بخش توسعه و نوسازی ناوگان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

معاون عملیات اورژانس تهران با اشاره به شرایط فعلی کشور افزود: شرایط کشور ما به گونه ای است که ناوگان آمبولانسی باید با تجهیزات پزشکی پیشرفته در جهت ارائه خدمات به مصدومین گام بردارد.

وی همچنین از کیفیت تجهیزات سخن به میان آورد و تصریح کرد: خدمات کشور نه تنها در سطح منطقه قابل قبول بوده بلکه از لحاظ تجهیزات و کیفیت نیز با کشورهای اروپایی قابل قیاس است.

فراهانی با اشاره به طرح ۲۴۷ مبنی بر ارائه خدمات به صورت ۲۴ ساعته در طول هفت روز هفته، اظهار داشت: یکی از اقدامات و گام های مهمی که در عرصه توسعه ناوگان ها و ارائه خدمات بهتر ازسال گذشته برداشته شده همین طرح بوده که برای درمان بیماران سکته های قلبی محسوب می شود.

وی با اشاره به آمار ۳۰ درصدی از دریافت تماس هایی مبنی بر مراجعه بیماران قلبی، افزود: با توجه به این آمار دریافتی، تجهیزاتی را داریم که کارمندان اورژانس به صورت مانیتوری نوار قلب را از بیمار گرفته و برای متخصصینی که به صورت ۲۴ ساعته در بیمارستان حضور دارند ارسال و جواب در کوتاه ترین زمان دریافت می شود.

معاون عملیات اورژانس تهران در ادامه از ۸ بیمارستان مقیم در تهران خبر داد و بیان کرد: ۶۰۰ بیماران از زمان اجرا این طرح تاکنون از مرگ حتمی نجات یافته اند.

وی در پایان نیز از وجود این دستگاه در پایگاه سلامت وتندرستی طبیب من در مرکز تفریحی توچال به صورت ۲۴ ساعته درطول هفت روز هفته خبر داد.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.