سکته مغزی در کمین مردان مطلقه

36

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ دانشمندان « دانشگاه بیسپیجر» در کپنهاگ دانمارک طی تحقیقی نشان دادند، ازدواج خطر سکته مغزی و سایر حوادث پزشکی را کاهش می‌دهد و شرایط دیگر مثل تجرد، بیوگی و طلاق اثرات منفی به همراه دارد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

در این مطالعه، وضعیت زناشویی در تمامی بیماران بالای 40 سال که در یکی از بیمارستان‌های دانمارک بستری بودند، مورد بررسی قرار گرفت. 58807 بیمار در این تحقیق مشارکت داشتند که 52 درصد آنان متأهل، 9 درصد مجرد، 13 درصد مطلقه و 26 درصد بیوه بودند.

پژوهشگران این دانشگاه در توصیف یافته‌های خود می‌گویند مهم نیست ازدواج کرده‌اید یا مجرد هستید؛ آنچه در احتمال بروز سکته مغزی نقش دارد، تغییر شرایط زندگی فرد از متأهلی به مجردی (یا همان طلاق) بوده و این احتمال در مردان بالاتر از زنان است».

با طلاق شرایط زندگی فرد از محل زندگی تا امرار معاش و روابط اجتماعی دچار تحول و تغییر می‌شود. برای مثال طلاق با افزایش استرس و فشار عصبی باعث می‌شود فرد به مصرف مواد مخدر یا کشیدن سیگار روی آورد.

بسیاری از تحقیقات نشان داده است که افراد متأهل در مقایسه با افراد مجرد سبک زندگی سالم‌تری دارند. به طور کلی درصد اعتیاد به مواد مخدر و استعمال دوخانیات در میان افراد متأهل‌ بسیار کمتر است.

منبع: Medscape

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.