برچیدن نسل بیماری‌های مزمن کلیوی

3

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ تیم تحقیقاتی دانشکده علوم بهداشت دانشگاه «دلویر» اخیرا از اقدامی پیشگیرانه در مبتلایان به نارسایی مزمن کلیه خبر دادند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

«دیو ادوارد» استاد گروه علوم زیستی و فیزیولوژی کاربردی دانشگاه دلویر و همکارانش اثر تمرینات ورزشی بر سلامت عروق خونی را مورد بررسی قرار دادند.

در این پژوهش، افرادی که در مراحل اولیه ابتلا به نارسایی مزمن کلیه قرار داشتند، تحت برنامه های خاص ورزشی زیر نظر متخصصان قرار گرفتند.

نتایج این بررسی تقویت سلامت رگ های خونی و افزایش توانایی بیماران مزمن کلیوی را با ورزش نشان داد.

گفتنی است؛ حدود 26 میلیون آمریکایی به نارسایی مزمن کلیوی دچار هستند. معمولا علائم این بیماری دیر بروز می کند و تشخیص آن دیر صورت می‌گیرد. بیماری های قلبی و عروقی، اصلی ترین علت مرگ در این بیماران محسوب می‌شود.

«دانیله کرمن» محقق و پژوهشگر این دانشگاه می گوید: «در مکان هایی مانند مراکز بازتوانی قلبی و ریوی، تمرینات ورزشی به عنوان بخشی از مراقبت های روزانه برای بیماران انجام می شود، در حالی که این مراکز برای بیماران کلیوی وجود ندارد».

او در ادامه عنوان می کند: «ورزش برخی مزایای سلامتی برای بیماران به همراه دارد که از جمله آن می‌توان به کنترل دیابت، حفظ سلامتی عضلات و عروق خونی و کنترل وزن ناشی از داروهای تجویزی بعد از عمل پیوند کلیه اشاره کرد».

در پایان مطالعه بسیاری از بیماران شامل مبتلایان نارسایی مزمن کلیه، دیالیزی و افرادی که پیوند کلیه را تجربه کردند، به ادامه برنامه ورزشی خود تمایل نشان دادند.

منبع: Sciencedaily

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.