ارتباط مستقیم آلودگی هوا با طول عمر/ قشرهای کم درآمد در معرض خطرند!

3

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ بررسی های اخیر دانشمندان آمریکایی نشان می دهد مردان سیاه پوست و قشر کم درآمد بیشتر در معرض خطرات ذرات ریز معلق هوا قرار دارند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

اگر سطح ذرات معلق در هوا سالیانه تنها 1 میکروگرم در متر معکب کاهش یابد هر ساله می تواند جان 12 هزار نفر را از مرگ نجات دهد. به همین ترتیب اگر سطح اوزن به مقدار یک واحد در میلیارد کاهش یابد تقریبا از مرگ و میر هزار و 900 نفر جلوگیری می شود.

یافته ها نشان می دهد کاهش استاندارد های کیفیت هوای محیط ملی (NAAQS) برای ذرات ریز معلق در هوا باعث افزایش سلامت عمومی به ویژه در میان اقلیت های نژادی و جمعیت های کم درآمد می شود.

محققان با بررسی اطلاعات بدست آمده از 60 میلیون آمریکایی توانستند میزان آلودگی هوا در هر 1 کیلومتر در کل آمریکا را محاسبه کنند. بر اساس داده های بدست آمده محققان به ارائه نتایج یک مدل پیش بینی شده پرداختند و این مدل با ماهواره ها وشبیه سازی های کامپیوتری اندازه گیری شدو در نهایت تیم تحقیقاتی توانست تاثیر آلودگی هوای روی 60 میلیون نفر بدون در نظر گرفتن منطقه زندگی شان تجزیه و تحلیل کند.

نتایج مطالعات نشان می دهد اگرچه کیفیت هوا در برخی از مناطق دنیا برای محافظت از شهروندان سالم است اما باید سطح آلودگی را همچنان کاهش دهیم تا از مرگ و میرهای زودرس جلوگیری شود.

منبع:sciencedaily

انتهای پیام/

 

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.