عامل خطرناک که موجب ناباروری در مردان می شود!

103

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ طبق مطالعاتی صورت گرفته محققان پی بردند سر و صدا بسیار آزار دهنده است و باعث از بین رفتن تمرکز و از همه مهم تر منجر به بروز بیماری های قلبی و روانی و از طرفی مکان های شلوغ و پر سر صدا باعث تغییر رفتارهای اجتماعی و اختلال در عملکرد وظایف می شود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

تحقیقات قبلی پیرامون باروری در زنان نشان داد که ارتباط مستقیمی بین سر و صدا و مشکلات مرتبط با تولد مانند زایمان زودرس، سقط جنین و ناهنجاری های مادرزادی وجود دارد. مطالعات جدید نشان می دهد قرار گرفتن دراز مدت در مکانی با سطح پایین نویز به ویژه در شب ممکن است به بهبود ناباروری مردان نیز کمک فراوانی کند.

ناباروری به دلیل تاثیرات غیرقابل پیش بینی و مضر روی سلامت٬ کیفیت زندگی و تحمیل هزینه های سنگین به سیستم سلامت٬ به یک مسئله قابل توجه و مهم تبدیل شده است. به گفته یکی از محققان، آزمایش تاثیر نویز روی باروری حیوانان نر برای اولیل بار تاثیر نویز روی انسان را نشان داد.

بر اساس جامعه آماری، یک ششم زوج های سراسر جهان با مشکلات نازایی؛ حداقل یک بار در طول زندگی خود، چه موقت و چه دائمی، مواجه بوده اند. این مسئله ممکن است بر اساس عوامل متفاوتی از قبیل ناهنجاری های ژنتیکی، بیماری های عفونی و عوامل محیطی اتفاق بیوفتد.

محققان با انجام آزمایشی روی 206 هزار و 492 مرد در رده های سنی 20 تا 59 سال، سطوح قرار گرفتن در معرض نویز را با استفاده از اطلاعات سیستم نویز ملی و کدهایی که این شرکت کننده ها داشتند، محاسبه کردند. آن ها از این آزمایش نتیجه گرفتند صدا تاثیر مخربی روی ناباروری مردان دارد.

پس از تنظیم داده های متغیری مانند سن، درآمد، شاخص توده بدنی و سیگار کشیدن، مردانی که تحث تاثیر 55 دسی بل نویز در شب قرار داشتند بسیار زودتر ناباروری در آن ها تشخیص داده شد.

یکی از پزشکان این تحقیق می گوید: آلودگی های محیط زیستی از بزرگترین مشکلات جهان امروزی و یکی از عوامل کاهش چشمگیر اسپرم مردان در قرن بیستم است. اگر این مشکل ادامه پیدا کند در آینده نه چندان دور زنان قادر به حاملگی و زایمان طبیعی نخواهند بود.

او متذکر می شود مردان نابارور باید از آلودگی های محیطی به عنوان یک عامل خطرناک دوری کنند.

منبع: sciencedaily

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.