با این بمب‌های نیروزا صبح‌ها کوه انرژی شوید!

99

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ نوشیدن قهوه با تحریک سیستم عصبی و ایجاد هوشیاری و انرژی موقت، یکی از راه های کاهش خواب آلودگی است و مصرف زیاد کافئین باعث افزایش تحریک پذیری، اضطراب، سردرد، بی خوابی و وابستگی می شود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

در ادامه 6 ترفند زیر را امتحان کنید تا صبح ها پر انرژی باشید.

***آّب بنوشید

«کلوئه مک لود» متخصص تغذیه می گوید: «نوشیدن آب بعد از بیدار شدن از خواب باعث افزایش هوشیاری می شود. اول صبح یک لیوان بزرگ آب بنوشید. این کار باعث هوشیاری و افزایش آب بدن می شود زیرا برخی اوقات به دلیل کم آبی بدن، شخص احساس خواب آلودگی می کند».

***تکنیک تنفس هاتا

اگر خیلی طرفدار تمرینات صبحگاهی نیستید بهتر است تکنیک های انرژی زای تنفس مانند «تنفس هاتا» را امتحان کنید. تکینک «تنفس هاتا» انرژی را به صورت کوتاه مدت در اختیار شما قرار می دهد.

«تکنینک هاتا» شامل 30 دم کوتاه، سریع و با تمرکز بر روی حرکات دیافراگم است.  انجام سه بار تکنیک هاتا باعث ایجاد تفاوت قابل توجه در سطح انرژی می شود. این تکنیک را می توانید هر زمانی از روز که احساس خستگی و کاهش انرژی می کنید، انجام دهید.

***چای گیاهی بنوشید

سعی کنید یک فنجان چای نعناع قوی را جایگزین یک فنجان قهوه کنید. نوشیدن یک چای نعناع باعث ایجاد حس تازگی و افزایش سطح انرژی می شود.

چای های گیاهی دیگر شامل زنجبیل، دارچین و فلفل قرمز علاوه بر تامین ترکیبات آنتی اکسیدانی باعث افزایش سطح انرژی می شودن.

***در وعده صبحانه از سبزیجات استفاده کنید

مواد غذایی مانند سیب زمینی، سیر، قارچ، اسفناج و کلم بروکلی را به وعده صبحانه خود اضافه کنید. مصرف میوه و سبزی به خصوص سبزیجات با برگ سبز که غنی از منیزیم هستند را بالا ببرید. منیزیم  به افزایش انرژی بدن، تنظیم قند خون و کاهش خستگی کمک می کند.

***مراقبه کنید

با وجود ارتباط بین تمدد اعصاب و خواب، مراقبه و مدیتیشن برای رفع خواب آلودگی و تامین انرژی روزانه بسیار موثر است. مدیتیشن زمانی برای استراحت به ذهن می دهد و می تواند ترشح هورمون ها را در بدن تحت تاثیر قرار دهد.

یکی از زمان های مناسب مدیتیشن اواسط روز است. اگر پشت میز خود نشسته اید و نیاز به استراحت دارید، 10 دقیقه تمام ذهن خود را با مراقبه، از مشغله های فکری آزاد کنید. این کار باعث حفظ انرژی در بعد از ظهر و آخر شب می شود.

***به صورت تان آب سرد بزنید

پاشیدن آب سرد یک شوک کوچک به بدن می دهد و می تواند باعث افزایش هوشیاری شما در طول روز شود.

منبع: Huffingtonpost

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.