طبیب من

کد خبر: 6698
تاریخ انتشار: ۱۲ام تیر ۱۳۹۶ , ۱۱:۳۲
فیتنس فوری/
مشغله کاری، رفت و آمدهای طولانی و نبود وقت کافی باعث کم‌تحرکی می‌شود.در این شرایط می‌توانید از تمرینات سریع فیتنس برای تناسب اندام استفاده کنید.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ اگر کار و مشغله زیاد شما را از ورزش منظم باز داشته٬ طبق گفته های «اندرو پاور» مربی تناسب اندام و کیک بوکسینگ، می توانید صبح‌ها با انجام تمرینات ورزشی خاص به مدت ۱۸۰ ثانیه، بدون هیچ وسیله‌ای متابولیسم خود را بالا ببرید.

بسیاری از افراد سلامتی و تناسب اندام خود را نادیده می گیرند. اولویت قرار دادن کار و نبود زمان لازم برای ورزش منظم، یکی از عوامل کاهش فعالیت های ورزشی در بین مردم است.

در ادامه تمرینی را ارائه می‌دهیم که برای افراد غیر فعال و کسانی که وقت کافی برای ورزش ندارند، مفید است.

این روش حتی برای کسانی که ورزشکار هستند نیز موثر بوده و می تواند فرآیند متابولیسم و سوختن چربی را در بدن آغاز کند. برای این حرکت به هیچ وسیله و فضای خاصی نیاز نیست.

سه دقیقه چربی‌سوزی در این روش شامل مراحل زیر است:

دقیقه اول: ۱۵ ثانیه اسکات٬ ۱۵ ثانیه حرکت پوش آپ٬ ۱۵ ثانیه حرکت زیر شکم٬ ۱۵ ثانیه حرکت زانو بلند

دقیقه دوم: ۳۰ ثانیه اسکات٬ ۳۰ ثانیه حرکت پوش‌آپ

دقیقه سوم: ۳۰ ثانیه حرکت زیر شکم٬ ۳۰ ثانیه حرکت زانو بلند

اسکات: پا را به اندازه عرض شانه باز کنید٬ در حالی که بالا تنه و ستون فقرات را صاف نگه داشته اید٬ سعی کنید لگن را به سمت عقب و پایین حرکت دهید.

وزن بدن را روی پاشنه پا نگه دارید. به خم شدن زانوها ادامه دهید، هر چقدر بیشتر پایین بروید بهتر است؛ البته ستون فقرات باید ثابت و خنثی باقی بماند.

هنگام نشستن مطمئن شوید زانوها از زاویه پاها پیروی کنند. بلند شدن از این وضعیت باعث فشار و تقویت عضلات گلوتئال (عضلات مفصل ران موثر در چرخش و حرکت ران) می‌شود.

پوش‌آپ: پوش آپ شکل ساده شنای سوئدی است. به صورت دمر روی زمین دراز کشیده، کف دست ها را روی زمین گذاشته و قوزک های پا را کنار هم قرار دهید.

با استفاده از قدرت دست و بازوها، در حالی که آرنج خود را خم کرده اید، بدن را به سمت زمین نزدیک کنید. سعی کنید چند لحظه در این حالت بمانید و دوباره با کمک بازوهای خود به بالا برگردید. می توانید برای آسانتر شدن حرکت، زانوهایتان را روی زمین قرار دهید.

حرکت زیر شکم (Leg raise): به پشت دراز کشیده، پاها را کنار هم نگه داشته و به آرامی از سطح زمین جدا کنید و چند لحظه در همان حالت نگه دارید.

این تمرین حرکت مناسبی برای تقویت عضلات شکم و زیر شکم محسوب می‌شود. افراد مبتدی تا رسیدن به آمادگی می توانند پاها را به سمت بالا و پایین حرکت دهند.

حرکت زانو: زانوهای خود را به بالا و پایین نسبت به سطح لگن حرکت دهید. این کار را تا جایی که می توانید سریع انجام دهید. این حرکت بهترین تمرین برای افزایش ضربان قلب و افزایش آمادگی بدن برای شروع یک روز است.

منبع: Scmp

انتهای پیام/