3 دقیقه‌ای لاغر شوید + تصاویر

2

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ اگر کار و مشغله زیاد شما را از ورزش منظم باز داشته٬ طبق گفته های «اندرو پاور» مربی تناسب اندام و کیک بوکسینگ، می توانید صبح‌ها با انجام تمرینات ورزشی خاص به مدت ۱۸۰ ثانیه، بدون هیچ وسیله‌ای متابولیسم خود را بالا ببرید.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

بسیاری از افراد سلامتی و تناسب اندام خود را نادیده می گیرند. اولویت قرار دادن کار و نبود زمان لازم برای ورزش منظم، یکی از عوامل کاهش فعالیت های ورزشی در بین مردم است.

در ادامه تمرینی را ارائه می‌دهیم که برای افراد غیر فعال و کسانی که وقت کافی برای ورزش ندارند، مفید است.

این روش حتی برای کسانی که ورزشکار هستند نیز موثر بوده و می تواند فرآیند متابولیسم و سوختن چربی را در بدن آغاز کند. برای این حرکت به هیچ وسیله و فضای خاصی نیاز نیست.

سه دقیقه چربی‌سوزی در این روش شامل مراحل زیر است:

دقیقه اول: 15 ثانیه اسکات٬ 15 ثانیه حرکت پوش آپ٬ 15 ثانیه حرکت زیر شکم٬ 15 ثانیه حرکت زانو بلند

دقیقه دوم: 30 ثانیه اسکات٬ 30 ثانیه حرکت پوش‌آپ

دقیقه سوم: 30 ثانیه حرکت زیر شکم٬ 30 ثانیه حرکت زانو بلند

اسکات: پا را به اندازه عرض شانه باز کنید٬ در حالی که بالا تنه و ستون فقرات را صاف نگه داشته اید٬ سعی کنید لگن را به سمت عقب و پایین حرکت دهید.

وزن بدن را روی پاشنه پا نگه دارید. به خم شدن زانوها ادامه دهید، هر چقدر بیشتر پایین بروید بهتر است؛ البته ستون فقرات باید ثابت و خنثی باقی بماند.

هنگام نشستن مطمئن شوید زانوها از زاویه پاها پیروی کنند. بلند شدن از این وضعیت باعث فشار و تقویت عضلات گلوتئال (عضلات مفصل ران موثر در چرخش و حرکت ران) می‌شود.

پوش‌آپ: پوش آپ شکل ساده شنای سوئدی است. به صورت دمر روی زمین دراز کشیده، کف دست ها را روی زمین گذاشته و قوزک های پا را کنار هم قرار دهید.

با استفاده از قدرت دست و بازوها، در حالی که آرنج خود را خم کرده اید، بدن را به سمت زمین نزدیک کنید. سعی کنید چند لحظه در این حالت بمانید و دوباره با کمک بازوهای خود به بالا برگردید. می توانید برای آسانتر شدن حرکت، زانوهایتان را روی زمین قرار دهید.

حرکت زیر شکم (Leg raise): به پشت دراز کشیده، پاها را کنار هم نگه داشته و به آرامی از سطح زمین جدا کنید و چند لحظه در همان حالت نگه دارید.

این تمرین حرکت مناسبی برای تقویت عضلات شکم و زیر شکم محسوب می‌شود. افراد مبتدی تا رسیدن به آمادگی می توانند پاها را به سمت بالا و پایین حرکت دهند.

حرکت زانو: زانوهای خود را به بالا و پایین نسبت به سطح لگن حرکت دهید. این کار را تا جایی که می توانید سریع انجام دهید. این حرکت بهترین تمرین برای افزایش ضربان قلب و افزایش آمادگی بدن برای شروع یک روز است.

منبع: Scmp

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.