طبیب من

کد خبر: 6836
گروه : خبرکده , ویژه
تاریخ انتشار: ۱۲ام تیر ۱۳۹۶ , ۱۱:۳۱
وزیر بهداشت در مراسم خاکسپاری حاج سید رضا نیری گفت: خیرین به اعتبار امانت داری وی بالغ بر 3 تا 4 هزار میلیارد تومان به حوزه سلامت کمک کردند.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در مراسم تشییع دبیر مجمع خیرین سلامت در وصف مرحوم نیری گفت: ایشان از سلاله آل الله و یکی از نیکان روزگار ما که از جوانی تا انتهای عمر در خدمت محرومان، مستضعفان و یتیمان بود.

وزیر بهداشت با بیان اینکه آقای نیری زندگی زیبایی داشت و می تواند الگوی خوبی برای انسان ها باشد، افزود: ایشان در جوانی و با شروع انقلاب٬ از پیشوای ورامین و نهضت اسلامی و بعد هم با امام راحل و انقلاب اسلامی و پیش کسوتان انقلاب همراه و تا پایان عمرشان نیز همیشه در مسیر اهداف انقلاب و به کارهای خیر مشغول بودند.

دکتر هاشمی با بیان این که همه زندگی آقای نیری جهاد، تلاش، عبادت، اطاعت و خدمت به مردم بود، افزود: باید به آن مرحوم به خاطر زندگی زیبا و همچنین پایان زیباتر آن تبریک گفت، زیرا ایشان تا آخرین لحظات عمرشان در کار خیر و کمک به مردم ساعی بود و تا قبل از فوتشان نیز برای رفع و رجوع مشکلات دو خانواده یتیم مشغول بودند که بعد از کار و برگشت به منزل به دلیل ایست قلبی از دنیا رفتند.

وزیر بهداشت در ادامه گفت: حاج آقا نیری در حوزه بهداشت و درمان نیز به عنوان مسئول مجمع خیرین سلامت و استاد بنده به سمت مشاور هم مشغول بودند.

وی افزود: خیرین به اعتبار امانت داری ایشان بالغ بر ۳ تا ۴ هزار میلیارد تومان به حوزه سلامت کمک کردند و هرکجای این کشور بروید یادگاری از او و کسانی که با همت این مرد بزرگ به این راه معنوی دعوت شدند و از خود گذشتند، دیده می شود.

دکتر هاشمی گفت: به رغم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، امروز غصه ما اینست که امثال نیری ها کم پرورش پیدا کردند، انسان های صادقی که همه وجودشان تبعیت از احکام الهی و خدمت به خلق خداست.

وزیر بهداشت در پایان با بیان این که انشااله خداوند ایشان را با ابا عبدالله حسین و اجداد طاهرین ایشان محشور بگرداند و شفیع ما در آن دنیا باشند، افزود: امیدوارم ما هم بتوانیم تا پایان عمرمان مشابه این عزیز بزرگوار در راه دستگیری و حل مشکلات محرومین ثابت قدم باشیم.

انتهای پیام/