20 درصد نوزادان گرفتار «اگزمای سرشتی» می‌شوند

6

نجمه سادات عاطفی متخصص پوست، مو و زیبایی در گفت‌وگو با خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ گفت: اگزمای سرشتی (درماتیت آتوپیک) از شایع‌ترین حساسیت های پوستی است که با کمی دقت و توجه می توان آن را کنترل کرد.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

خشکی پوست، خارش شدید و التهاب پوستی از علایم اصلی این عارضه است. از جمله بیماری های همراه که ممکن است در صورت عدم درمان به موقع و یا به طور کلی همزمان با این مشکل، بروز یابند، می‌توان به آسم و رنیت آلرژیک اشاره کرد.

وی افزود: اگزما در کشورهای صنعتی شیوع رو به رشد دارد و 20 درصد نوزادان به این عارضه پوستی دچار می شوند. همچنین این بیماری زمینه وراثتی داشته و نقش مادر پررنگ تر است.

وی در ادامه گفت: اگر در مادر، پدر و یا خانواده مادری و پدری سابقه بیماری وجود دارد، می توان با پرهیز از مواد آلرژی زا در سه ماهه آخر دوران بارداری اقدام به پیشگیری کرده و بیماری را به تعویق انداخت. از طرفی تغذیه با شیر مادر حداقل برای شش ماه ضروری است.

وی یادآور شد: کودکان مستعد بیماری بهتر است پوستشان را به طور دائم چرب نگه دارند و از پروبیوتیک های طبیعی استفاده کنند. این کودکان باید از پوشیدن لباس های پشمی و پلاستیکی پرهیز کنند، از محیط های خیلی گرم و خیلی سرد دور باشند و دمای محیط را متعادل نگه دارند.

انتهای پیام/

 

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.