چطور با شادی از دست رفته آشتی کنیم؟

138

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ گاهی احساس افسردگی و ناامیدی به سراغتان می‌آید و تمام وجود شما را در بر می‌گیرد. در چنین شرایطی عشق ورزیدن به خود غیرممکن به نظر می‌رسد. اما برای رسیدن به آرامش خاطر و موفقیت باید بر این حالات غلبه کنید. بسیاری از روش های قدیمی در این زمینه از کارایی چندانی برخوردار نیستند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

در ادامه راه‌کارهای جدیدی را معرفی می‌کنیم که می‌توانید با آنها خودتان را راحتتر بخشیده و بهتر دوست داشته باشید.

**مانند یک دوست با خود صحبت کنید

هنگامی که کار اشتباهی از شما سر می‌زند چه می‌کنید؟ آیا در درون ذهنتان سلسله‌ای از سرزنش‌ها و تخریب‌ها آغاز می‌شود و در نهایت یک اشتباه کوچک یا حرف نادرست به یادآوری فاجعه‌ای که سال‌ها پیش در زندگیتان رخ‌داده است، ختم می‌شود؟

این مکالمات بسیار مخرب بوده و بدترین آسیب‌ها را به روان شما وارد می‌کنند. اگر به این نوع واکنش‌های درونی عادت کرده‌اید، راه سختی در پیش‌رو دارید.

یک دوست هرگز در چنین شرایطی شما را سرزنش نمی‌کند. بنابراین در این مواقع بهتر است تصور کنیم با دوستی که به تازگی اشتباهی در زندگی‌اش انجام داده و بسیار ناراحت است، برخورد کرده‌ایم. در چنین شرایطی قطعا به او می‌گوییم اشتباه در ذات آدمی‌ است و موفقیت‌های زندگی وی را به یادش می‌آوریم.

حال، همین رفتار را می‌توانیم با خودمان داشته باشیم.

**کلکسیونی از خوبی‌ها

وقتی انرژی بالایی دارید و در مسیر موفقیت قرار می‌گیرید، یک جان‌پناه برای روزهای بد خود درست کنید. این جان‌پناه می‌تواند هرچیزی که با یک خاطره موفقیت‌آمیز در ارتباط است، از یک آلبوم عکس تا دفترچه یادداشتی پر از پیام‌های انرژی‌بخش باشد یا هر چیز دیگری که حال خوبتان را وارد عمل می‌کند.

**کاری را انجام دهید که در آن مهارت دارید

گاهی به چالش کشیدن مهارت‌هایمان و پیش‌روی در راه موفقیت بسیار خسته‌کننده می‌شود. بنابراین نباید در هدف خود غرق شوید.

زمانی را به انجام کاری که واقعا در آن مهارت دارید، اختصاص دهید. حتما نباید کار بسیار مهمی باشد. آشپزی، بافتنی و حتی نوشتن مطلبی در رسانه مجازی می‌تواند یک مهارت در نظر گرفته شود.

**همواره شکرگزار باشید

به گفته روانشناسان، عادت به شکرگزاری برای داشته‌هایتان، تأثیر شگرفی بر سلامتی شما دارد.

فهرستی از مواردی که برای داشتنشان خدا را شاکرید، تهیه کنید. ممکن است در ابتدا فقط سلامتی را در لیست خود ببینید، اما این کار را ادامه دهید و بیشتر فکر کنید؛ در نهایت لیست بلند بالایی در دستانتان خواهید داشت.

**هم‌نشین کسانی شوید که شما را بخاطر خودتان دوست دارند

رابطه معناداری بین داشتن احساس شادی و برقراری یک رابطه مطلوب عاطفی وجود دارد. فراموش نکنید که ما در جهانی زندگی می‌کنیم که گاهی حرف زدن و گاهی سکوت ممکن است شرایط سختی را برایمان ایجاد کند؛ بنابراین داشتن کسی که بتوان بدون فشار و فکر با او حرف زد، خود یک موهبت الهی است.

منبع: Wellness

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.