این دارو را نخورید؛ عمرتان کم می‌شود

1

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ گروهی از داروها به نام مهارکننده های پروتون پمپ یا (PPI ) اثرات مخربی روی سلامت بدن به جا می گذارند و منجر به بروز بیماری های کلیوی و انواع مختلف عفونت‌ها می‌شوند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته، این داروها علاوه بر تاثیرات منفی مذکور، 25 درصد خطر فوت بیماران را افزایش می دهند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

یک تیم تحقیقاتی اطلاعات پزشکی تعدادی از بیماران را که از داروی مهار کننده پروتون پمپ، بیمارانی که از داروی دیگر جهت درمان رفلاکس معده استفاده می کردند و بیمارانی که در هیچ کدام از این دو گروه قرار نمی گرفتند، جمع آوری کرده و به مدت شش سال مورد بررسی و آزمایش قرار دادند.

یافته ها نشان داد کسانی که از داروی مهارکننده پروتون پمپ یا (PPI)  مصرف می کردند در مقایسه با بیمارانی که از داروهایی به نام بلوکرهای اسیدی یا بلوکرهای هیستامین استفاده کردند، بیشتر در معرض مرگ زودهنگام قرار گرفتند.

گفتنی است؛ علی رغم مطالعات زیادی که صورت گرفته است، محققان هنوز مطمئن نیستند که چرا برخی داروها، بیمار را در معرض مرگ زودهنگام قرار می دهند. زیرا این آزمایشات فقط بررسی مشاهده ای بوده و هیچ علت و تاثیری مشخص نشده است.

منبع: medicaldaily

انتهای پیام/

 

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.