6نشانه که رابطه سمی دارید و باید تمامش کنید

7

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ یک دوست خوب باید در مواقع ناراحتی از شما حمایت کند، شادی‌هایتان را جشن بگیرد و در تمام پستی بلندی‌های زندگی همراهتان باشد.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

دوستی فقط غافلگیر کردن شما در روز تولدتان یا داشتن عکس‌های یادگاری بی‌شمار در خاطرات مختلف نیست. در یک رابطه دوستی پستی بلندی‌های زیادی پیش می‌آید، اما در یک رابطه دوستی سالم، در نهایت شما از داشتن آن فرد در زندگی خود حس خوبی دارید.

رابطه سمی

رابطه‌های دوستانه‌ یک طرفه و آسیب رسان، با علائم فیزیکی مانند استرس، فشار خون بالا، افسردگی و خشم همراه است. اگر می خواهی بدانید یک رابطه سمی چیست و چگونه می‌توان آن را شناخت در ادامه 7 نشانه‌ رابطه سمی قرار داده شده است.

1/ شنونده

همیشه او صحبت می‌کند، شما گوش می‌دهید. برای مثال در تماس تلفنی تنها کسی که صحبت می‌کند، طرف مقابلتان است و وقتی شما شروع می‌کنید درباره خودتان بگویید، کاری فوری پیش می‌آید و او باید برود و هیچ گاه شما نمی‌توانید با او درد دل کنید.

2/ مقایسه‌گر

هنگامی‌که بیرون می‌روید او دائما درباره دوستان دیگرش صحبت می‌کند و با مقایسه شما با دوستان دیگرش آن‌ها را بهتر از شما می‌داند؟ هرچه قدر تلاش می‌کنید، با استانداردهای او هماهنگ شوید، فایده‌ای ندارد.

3/ صادق

آیا او با عنوان صداقت سعی در تخریب روحیه شما دارد؟ و بیشتر به شما توهین می‌کند تا انتقاد دوستانه؟

4/ منشاء استرس

هنگامی که با هم بیرون می‌روید دائم به دنبال بهانه مؤدبانه برای رهایی از او هستید و شدیدا استرس دارید؟ احساس می‌کنید روی لبه تیغ راه می‌روید و هر لحظه ممکن است او از شما ناراحت و عصبانی شود؟ این یک نشانه آشکار از رابطه مخرب است.

5/ بی‌خبری

آیا این فقط شما هستید که برنامه بیرون رفتن تنظیم می‌کنید یا با او تماس می‌گیرید؟ آیا او فقط در زمان نیاز به یاد شما می‌افتد؟ دوستی یک رابطه دو طرفه است، اگر نادیده گرفته می‌شوید این رابطه، سالم و موفق نیست.

6/ حسودی

نشانه دیگر یک رابطه سمی، حس حسودی دائمی او به شما است، به نحوی که ترجیح می‌دهید درباره موفقیت‌های خود با او صحبت نکنید تا مبادا ناراحت شود.

7/ منبع انرژی منفی

گاهی شرایط زندگی سخت می‌شود و افراد نسبت به زندگی بدبین می‌شوند، این کاملا طبیعی است اما اگر فردی همواره این دید را داشته باشد؛ انرژی منفی در اطرافش به جریان می‌افتد و حال دیگران را هم بد می‌کند. این افراد دوستان سمی هستند که بهتر است از آن‌ها دوری کنید.

با یک رابطه سمی چه کنیم؟

متأسفانه کار زیادی از دست شما بر نمی‌آید، ابتدا با او درباره رفتار آزار دهنده‌اش صحبت و سعی کنید شرایط را تغییر دهید و اگر نتیجه‌ای حاصل نشد، مجبورید برای سلامت جسم و روان خود به این دوستی پایان دهید.

منبع: Littlethings

انتهای پیام/

 

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.