اگر می‌خواهید صاحب فرزند پسر بشوید،از این میوه غافل نشوید!

154

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛تشخیص جنسیت فرزند در دوران بارداری همیشه یکی از لحظات هیجان انگیز برای پدر و مادر و اطرافیان محسوب می شود. در این میان برخی کارها برای پسر و دختردار شدن وجود دارد که در تعیین جنسیت فرزند کمک فراوانی می کند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

تقریبا همه ما در باب تعیین جنسیت کودک داستان هایی شنیده ایم و روش های سنتی مختلفی انجام داده ایم که برخی از این داستان ها درست از آب در آمده اند اما نمی توان روی درست یا غلط بودن آن ها صحه گذاشت.

یکی از رایج ترین داستان های قدیمی خوردن موز است که همیشه به پدر و مادر توصیه می شد که اگر تمایل به داشتن فرزند پسر هستید در زمان لقاح و تخمک گذاری موز زیاد بخورید.

محققان به تازگی با انجام آزمایشاتی دریافتند که این شایعه می تواند حقیقت داشته باشد. این تحقیقات ثابت کرده است که خوردن موز در تعیین جنسیت فرزند دیگر یک افسانه نیست. موز به دلیل داشتن پتاسیم بالا شانس پسر داشتن را افزایش می دهد.

بر اساس آزمایشاتی که در طول اولین بارداری بر روی  740 زن صورت گرفت، محققان دریافتند زنانی که مقدار زیادی پتاسیم و سدیم در رژیم غذایی آنها وجود دارد و کالری زیادی مصرف می کنند احتمال بیشتری وجود دارد که صاحب فرزند پسر شوند. همچنین مادران به شخصه در تعیین جنسیت فرزند پسر با توجه به مواد مغذی که مصرف می کنند نقش مهمی دارند.

با توجه به این مطالعات صورت گرفته و اهمیت نقش تغذیه در دوران بارداری، مصرف غلات در وعده صبحانه هم شانس پسر بودن فرزند را بیشتر می کند.

گفتنی است؛ محققان معتقدند سطح آهن در غلات در تعیین جنسیت نقش بسزایی دارد.

منبع:littlethings.com

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.