5 ماده غذایی که فشار خون را در نطفه خفه می‌کند!

116

به گزارشخبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ طبق مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها، تقریبا 75 درصد آمریکاهای بالای 18 سال از فشار خون بالا رنج می برند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

تحقیق روی 8 هزار زن و مرد نشان داد که شما می توانید فشار خونتان را با تغذیه خوب و ورزش کردن کنترل کنید.

خوشبختانه علاوه بر داروهای شیمیایی، طب خانگی مثل همیشه راه حل هایی برای این مشکل ارائه می دهد و خوردن چند ماده غذایی را توصیه می کند.

با پودر کاکائو به جنگ فشارخون بروید

همه افراد به شیرینی ها و شکلات ها علاقه دارند. کاکائو از ترکیبات اصلی شکلات بوده که اکثر افراد این طعم را می پسندند.

تاکنون به خواص این پودر فکر کرده اید؟ پودر کاکائو مانند یک قهرمان به جنگ فشار خون می رود. در کاکائو خالص دوز قوی از فلاوانول وجود دارد که با باز کردن رگ های خونی به پایین آوردن فشار خون کمک می کند. همچنین این ماده باعث می شود خون به راحتی در رگ ها جریان پیدا کند.

روش های گوناگونی برای مصرف پودر کاکائو و بهره‌مندی از خواص آن وجود دارد. برای مثال، شما می توانید مقداری پودر کاکائو را صبح ها به قهوه ی خود یا به کاسه شوربای (سوپ) جو دوسر اضافه کنید.

اسفناج؛ پادشاه سبزی ها

اسفناج خواص بیشماری دارد که یکی از این خواص را می توان پایین آوردن فشار خون دانست. اسفناج نه یکی، نه دو تا، بلکه سه عنصر اصلی برای پایین آوردن فشار خون دارد. این سه عنصر شامل اسید فولیک، پتاسیم و منیزیم است.

پتاسیم باعث خروج سدیم از بدن می شود و با کم شدن سدیم فشار خون پایین می آید. منیزیم از  انقباض گرفتگی رگ های قلب جلوگیری می کند. در فولیک اسید ویتامین B9 وجود دارد و مانند یک سرباز مراقب قلب است.

سیر؛ سلطان آشپزخانه ها

سیر به عنوان ماده مفید برای کنترل فشار خون شناخته شده است. در سیر مقدار فراوانی آلیسین وجود دارد عنصری که جلوی “اختلال عملکرد غشایی رگ‌ها” را می‌گیرد.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، برخلاف مکمل ها و داروها، سیر هیچگونه عوارض جانبی ندارد و بهترین ماده برای پایین آوردن فشار خون است و اگر از بوی آن رنج می برید، می توانید برای رفع بو از نعناع استفاده کنید.

لوبیا؛ 

لوبیا در میان حبوبات دارای فیبر، پروتئین، آهن و مواد مغذی فراوانی است که فشار خون را در حد طبیعی حفظ و عملکرد قلب را تنظیم می کند. گفتنی است؛ مواد مذکور برای کنترل وزن و کاهش کلسترول بسیار مفید بوده و منبع خوب پتاسیم و منیزیم (دو ماده حیاتی برای تنظیم فشار خون) به شمار می‌روند.

لوبیای سفید به طور خاص برای درمان فشار خون بسیار موثر است چرا که کلسیم بیشتری را وارد بدن می‌کند. کلسیم با تسهیل فرآیند انقباض رگ ها نقش مهمی در کنترل فشار خون ایفا می‌کند.

نکته قابل توجه این است که اگر از کنسرو لوبیا استفاده می کنید، بهتر است قبل از مصرف با آب سرد آن را شستشو دهید تا نمک اضافی آن از بین برود.

کدو تنبل، تنبل نیست!

این گیاه بر خلاف نامش، در مبارزه با فشار خون بسیار هوشمندانه عمل می‌کند. کدو تنبل منبع غنی پتاسیم است که به دفع سدیم و مایعات اضافی از بدن کمک می‌کند و بدین طریق فشار روی دیوارهای سرخرگی را کاهش می‌دهد.

منبع: msn

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

1 نظر
  1. نازی می گوید

    خیلی عالی هست سایتتون
    من هر روز سر میزنم و پزشکی میخونم میذارم تو کانالم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.