طبیب من

کد خبر: 7327
تاریخ انتشار: ۱۸ام تیر ۱۳۹۶ , ۲۳:۰۳
هرچند شنا ورزش بسیار مفرحی در تابستان محسوب می‌شود، اما باید احتیاط‌های لازم در رابطه با مشکلات استخر را پیش از شنا در نظر گرفت.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ هنگام شنا بویژه در آب‌های آزاد خطرات قابل توجهی از جمله بیماری گوش شناگر سلامتی شناگران را تهدید می‌کند. این بیماری برای اغلب افراد به صورت عادی اتفاق می‌افتد، اما برای برخی از افراد به صورت مزمن در می‌آید.»

علامت اصلی بیماری گوش شناگر قرمزی، تورم و درد در گوش خارجی است. بخش‌هایی از گوش ممکن است نسبت به لمس حساس باشند. همچنین امکان دارد گوش حالت سنگین داشته باشد یا احساس خارش و سوزش در گوش حس شود و در نهایت شنوایی تضعیف شود. این بیماری با عفونت گوش رایج در کودکان که به آن اوتیتیس می‌گویند، متفاوت است.

گوش گیر‌های شنا ابزاری مناسب برای جلوگیری از بروز بیماری گوش شناگر است. همچنین شناگران می‌توانند بلافاصله بعد از شنا با سشوار، گوش خود را خشک کنند، البته مراقب باشید دمای سشوار کم باشد در غیر این صورت به شنوایی تان آسیب وارد می‌شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، علاوه بر استخر میزان چربی اضافه که در گوش وجود دارد نیز در بروز بیماری گوش شناگر دخیل است و می‌تواند شنوایی فرد را در معرض تهدید قرار دهد.

بهترین روش برای درمان بیماری گوش شناگر استفاده از قطره گوش حاوی آنتی بیوتیک است و افراد باید بدانند به هیچ وجه برای پاک کردن جرم داخل گوش نباید از  گوش پاک کن‌های پنبه‌ای استفاده کرد.

منبع: Medical Xpress 

انتهای پیام/