راه‌اندازی اولین آزمایشگاه فعال کشور در حوزه پیش بالینی

3

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ علی جعفریان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در جمع خبرنگاران در  مراسم افتتاحیه آزمایشگاه جامع پیش بالینی کشور گفت: آزمایشگاهی که امروز افتتاح شد اولین آزمایشگاه پیش بالینی با تجهیزات ایرانی است که با هزینه کمتر از آن چه پیش بینی شده بود راه اندازی شد.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

وی ادامه داد: طبق بررسی و پیش بینی‌هایی که شده بود با مبلغ 3 و نیم میلیارد تومان معادل مبلغی حدود 900 هزار دلار هزینه شد که این امر نشان دهنده فراهم شدن امکانات در صرفه جویی و تکنولوژی‌های لازم در این عرصه است.

جعفریان همچنین از ظرفیت بالای نیروی انسانی در کشور سخن به میان آورد و خاطر نشان کرد: شرکت‌های ایرانی که این تجهیزات را تولید کردند نشان دادند که نیروی انسانی ایران دارای ظرفیت بالایی است که البته در این زمینه نیاز به حمایت مراکز تحقیقاتی نیز هستیم.

وی در پایان تصریح کرد: ما در این زمینه وظیفه داریم که حتی اگر هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران خواهان فعالیت در حوزه دانش بنیان باشند شرایط را فراهم کنیم .

نیروی جوان در کنار نیروی باتجربه به کار گرفته شود

اولین آزمایشگاه فعال در حوزه پیش بالینی کشور با حضور سورنا ستاری معاون علمی فناوری رئیس جمهور و رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران راه اندازی شد که طبق بیانات محمدرضا آی ریاست این آزمایشگاه حمایت و پشتیبانی دولت در تأمین هزینه غیرقابل انکار بوده است.

همزمان با افتتاحیه آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران واقع در خیابان قدس سورنا ستاری معاون علمی فناوری رئیس جمهور و علی جعفریان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران از اهمیت بالای این آزمایشگاه سخن به میان آوردند و برای پیشرفت این حوزه از علم در کشور حمایت خود را اعلام کردند.

محمد رضا آی رئیس آزمایشگاه جامع پیش بالینی با اشاره به حمایت مالی معاون علمی فناوری رئیس جمهور گفت: مراکز فعالیت پیش بالینی (PRECLINIcal) تقریباً در تمامی دانشگاه‌های دنیا وجود دارد اما در کشور ما به دلیل نبود تجهیزات کافی فعالیت آن‌چنانی نداشته است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور از دانش پیش بالینی حمایت می‌کند

ستاری با تأکید بر اهمیت این آزمایشگاه گفت:  4 یا 5 میلیون دانشجوی فعال در این حوزه نیازمند چنین مراکزی برای اشتغال در کشور هستند و ما نیز پیگیری می‌کنیم که در این زمینه تلاش‌ها چند برابر شود.

اکنون که به دنبال افتتاح این پروژه، پروژه‌های دیگری نیز تأسیس می‌شوند، شاید همراهی نیروی جوان در کنار نیروی باتجربه امری ضروری برای بهبود امور کشوری در زمینه پیشرفت علمی و حتی ایجاد اشتغال باشد.

در ارتباط با موضوع فوق معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با اشاره به این موضوع اظهار کرد: تأسیسات و تجهیزات پیشرفته این مکان نتیجه کار دانشگاه علوم پزشکی تهران، بودجه دولت و اعتماد به جوانان بوده است.

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.