توصیه‌های طلایی هنگام مواجهه با نیش پشه + فرمول‌ خانگی

3

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ ساکنان مناطق گرم و خشک معمولا از گزش حشراتی مانند پشه در امان نیستند. پشه ها با تغذیه خون انسان و حیوانات، زنده می مانند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

پوست در اکثر مواقع در اثر نیش حشره دچار خارش، قرمزی و التهاب می شود. همچنین در بعضی مواقع این نیش زدگی عفونت های پوستی به همراه دارد. بنابراین نیاز است که پس از نیش زدگی به دنبال یک درمان سریع و طبیعی باشید. با روش‌هایی که در ادامه معرفی شده، می‌توانید از شر اثرات نیش پشه ها به طور طبیعی و سریع خلاص شوید.

این ضدعفونی کننده طبیعی را فراموش نکنید!

اگر در مناطقی زندگی می کنید که مدام در حال نیش زدگی هستید، از لیمو به عنوان یک نوع ضدالتهاب و ضد عفونی کننده طبیعی استفاده کنید. در این مواقع می توانید یک تکه لیمو را روی نقطه آسیب دیده بگذارید یا پنبه‌ای را با مقداری آب لیمو آغشته کنید و سپس با پنبه قسمت نیش زدگی را ماساژ دهید؛ این کار باعث کاهش عفونت می شود.

خارش نیش زدگی را با این ماده از بین ببرید

سرکه سیب یک نوع درمان طبیعی برای نیش زدگی پشه ها به حساب می آید. خارش و التهاب حاصل از نیش پشه به راحتی با سرکه سیب رفع می شود. برای این کار یک پنبه را به سرکه سیب آغشته کنید، سپس آن را چند دقیقه روی قسمتی که پشه نیش زده است فشار دهید.

پیاز یا سیر پشه ها را فراری می دهند

پشه ها معمولا علاقه‌ای به بوی پیاز و سیر ندارند و این بو آنها را همیشه فراری می دهد. در مواقعی که دچار نیش زدگی می شوید، می توانید مقداری سیر یا پیاز را خرد کنید و روی محل آسیب دیده بگذارید. این کار باعث کاهش ورم و خارش حاصل از نیش پشه می شود.

این گیاه بهترین درمان نیش زدگی است

آلوئه ورا از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است و شیرابه آن به مصرف طبی می‌رسد. این گیاه پرخاصیت یک ضد عفونی کننده طبیعی محسوب می شود. در مواقع نیش زدگی پشه می توانید مقداری ژله آلوئه ورا را روی قسمت آسیب دیده بگذارید، این کار باعث کاهش تورم و خارش پوست شما می شود.

نیش پشه را به یخ واگذار کنید

یکی از طبیعی‌ترین و در دسترس‌ترین درمان های خانگی برای رهایی از سوزش و خارش نیش حشراتی مانند پشه، استفاده از تکه های یخ است. گذاشتن یک تکه یخ روی قسمت نیش زدگی التهاب و خارش را کاهش می دهد. این کار را تا زمانی که یخ ذوب شود ادامه دهید. استفاده از یخ موجب بی حس شدن منطقه مورد نظر شده و تاثیر هیستامین را محدود می کند. هیستامین در واکنش به ماده آلرژی زایی که پشه وارد بدن کرده است، تولید می شود.

استفاده از خمیر دندان برای بهبود نیش زدگی

خمیر دندان معمولا در همه خانه ها یافت می شود. این عنصر که دارای اثر مونتول است برای جلوگیری از خارش بسیار کمک کننده است. اگر دچار نیش زدگی پشه شدید ابتدا قسمت آسیب دیده را به خوبی بشویید، سپس مقداری خمیر دندان با اسانس نعناع را روی نیش بگذارید. اثر شگفت انگیز آن را خیلی سریع مشاهده می کنید.

گفتنی است؛ اگر برآمدگی غیرعادی پس از گزش پشه روی پوستتان بروز کرد، حتما به پزشک مراجعه کنید. همچنین اگر به کشورهای خارجی سفر کردید و با گزش پشه مواجه شدید، حتما به پزشک مراجعه کنید تا از عدم انتقال بیماری های شایع در آن کشور اطمینان حاصل کنید.

lifeadvancer

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.