فرزندم بلندقد می‌شود؟ + فرمول

3

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ تخمین رشد قدی کودکان به کمک فرمول خاصی ممکن شده است. شاید شما هم بخواهید بعد از این اندازه‌گیری آن را به آشنا و فامیل و کسانی که فرزند نوجوان دارند، معرفی کنید.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

بر اساس گفته های دکتر «دیوید راوین» سرپرست گروه ژنتیک پزشکی موسسه تحقیقات پزشکی غرب استرالیا، معادله ریاضی ساده ای وجود دارد که با کمک آن می توان طول قد نهایی کودکان در آینده را به طور دقیق پیش بینی کرد.

*برای پسرها: مجموع قد والدین را با عدد 2.5 سانتیمتر جمع کرده و سپس بر 2 تقسیم کنید.

*برای دختران: مجموع قد والدین را از عدد  2.5 سانتیمتر کم کرده و سپس بر 2 تقسیم کنید.

دکتر «راوین» در این باره گفته است: «ژن ها به میزان 70 درصد بر رشد قدی کودکان تاثیر می گذارند. در حقیقت لیست بلند بالایی از  انواع ژن ها بر رشد طولی یک فرد موثرند و به طور معمول، قد هر شخص بازتابی از قد والدینش است».

«راوین» در ادامه عنوان کرد: «محیط پیرامون نیز نقش قابل توجهی (به میزان 30 درصد) در رشد کودک دارد. یکی از مهم‌ترین عوامل محیطی بسیار موثر تغذیه مناسب به خصوص در دوران کودکی است».

وی درباره نقش تغذیه در روند رشد قدی کودکان یادآور شد: «تغذیه مناسب بر نحوه رشد و شکل گیری بدن موثر است. یدن در واقع در زمان طلایی رشد یعنی کودکی، به مواد غذایی مناسب و مغذی برای تامین توان بدن و تکمیل فرآیند رشد نیاز دارد».

منبع:  Womansworld

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.