دور نوشابه‌های رژیمی را از همین حالا خط بکشید!

1

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ از مضرات استفاده از نوشابه های گازدار بسیار خوانده اید. در واقع این نوشیدنی ها چیزی جز آب و شکر نیستند و خالی از هر گونه ماده مغذی مفید هستند. نوشیدنی های گازدار می توانند شما را مبتلا به افزایش وزن و یا دیابت کنند. اما بررسی دقیق تر ابعاد این مسئله جزئیات بیشتری را از مضرات نوشابه های گازدار برای ما روشن می کند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

در اینجا 9 دلیلی را که باید با نوشابه های گازدار خداحافظی کنید، در ادامه می بینید.

 

افزایش چربی در نواحی که انتظار آن را ندارید

بررسی محققان نشان می دهد، استفاده از نوشابه های قندی، باعث تجمع چربی در اطراف کبد و عضلات اسکلتی و درنهایت باعث افزایش کلسترول می شود.

 

نوشابه رژیمی هم شکم می آورد

تعجبی ندارد که نوشابه های دارای قند موجب افزایش وزن شوند؛ اما باید بدانید حتی نوشابه های رژیمی نیز منجر به چاقی می شوند. بر اساس تحقیقی که دانشگاه تکزاس انجام داده، افرادی که طی 10 سال از نوشابه های رژیمی استفاده کرده اند، به میزان پانصد درصد، افزایش حجم شکم داشته اند.

 

رنگ مصنوعی کارامل در نوشابه

بررسی داشمندان نشان می دهد، در نوشابه ها نوعی رنگ مصنوعی به نام کارامل، استفاده می شود که عامل بروز سرطان است.

پیری زودرس

تمامی نوشابه ها، چه رژیمی چه غیر رژیمی، دارای فسفریک اسید هستند. اگرچه این ماده در مواد طبیعی نظیر گوشت و لبنیات به مقدار کم وجود دارد، اما مقادیر زیاد آن می تواند منجر به مشکلات کلیوی، تحلیل عضلات و پوکی استخوان شود. همچنین این ماده می تواند سیکل پیری را فعال کند و منجر به پیری زودرس شود.

آلودگی آب ها

بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی فاضلاب ها و دریاچه ها، مواد مصنوعی که در نوشابه های رژیمی برای شیرین کردن آن استفاده می شود، در بدن هضم نمی شوند و پس از دفع در آب ها انباشت و باعث آلودگی آنها می شود.

تخریب مغز

در نوشابه مواد مصنوعی به کار می رود که هم وضعیت نامطلوبی در دهان ایجاد می کند و هم در درازمدت باعث کاهش حافظه و اختلالات عصبی می شود.

 

اختلالات هورمونی

پوشش آلومینیومی نوشابه ها دارای موادی است که چرخه های هورمونی بدن را به هم می ریزد و با برخی از امراض همبستگی دارد.

مرگ پرندگان

تجمع درب پلاستیکی نوشابه ها در سواحل باعث شده پرندگان این پلاستیک ها را با غذا اشتباه گرفته و با خوردن آن بمیرند.

 

اثرات نامعلوم گیاهان تراریخته 

بیشتر ترکیبات نوشابه ها در آمریکا از ذرت تراریخته مشتق می شود. این گیاهان تراریخته مشخص نیست چه اثراتی بر بدن ما خواهند داشت.

منبع: rodalesorganiclife

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.