هشدار جدی در خصوص استفاده چندباره از بطری‌ها آب معدنی

5

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ تحقیقات اخیر محققان نشان داد بطری های آب زیستگاه مناسبی برای باکتری های مضر محسوب می‌شود.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

بر اساس نتایج این تحقیقات، آب درون یک بطری که چندبار مصرف شده بسیار کثیف تر از یک اسباب بازی است.

محققان طی یک آزمایش، چهار نوع مختلف بطری نوشیدنی را که به مدت یک هفته چندین بار از سوی ورزشکاران مورد استفاده قرار گرفتند مورد آزمایش و بررسی قرار داده و به نتایج تکان دهنده ای دست یافتند.

نتایج تحقیق نشان داد که بطری های استفاده شده توسط ورزشکاران، آلوده به 313 هزار و 499 CFU (واحد تشکیل دهنده کلنی میکروب) بود؛ این در حالی است که ضریب آلودگی یک اسباب بازی 2 هزار 937 CFU است.

گفتنی است؛ میزان CFU بطری ها با یکدیگر تفاوت داشتند، زیرا هر یک از این بطری در جاهای مختلفی توسط این ورزشکاران استفاده شده بود.

نتایج این آزمایش نشان می دهد تقریبا 99 درصد باکتری های موجود در این بطری ها به عنوان مضرترین باکتری ها مانند باکتری E.coli که موجب مسمویت غذایی می شود، به شمار می‌روند.

محققان بیش از 60 درصد از میکروب های موجود در این بطری ها را بیماری‌زا عنوان کرده‌اند؛ بیماری‌هایی که ممکن است با تهوع، استفراغ و اسهال همراه شوند.

کارشناسان توصیه کرده‌اند که در انتخاب بطری های نوشیدنی دقت بیشتری کنید و بطری‌های دارای نی و درپوش را مورد استفاده قرار دهید. از این گذشته، اجازه ندهید که بطری نوشیدنی چند روز در انتهای کیف یا پشت ماشینتان باقی بماند.

توصیه می‌شود با هر بار استفاده از بطری آن را حتما بشویید و ضدعفونی کنید.

منبع: Nypost

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.