10 هزار میلیارد تومان هزینه شد تا زیرمیزی برطرف شود

108

محمدحسین قربانی، نماینده مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ طرح تحول سلامت را طرحی ملی از سوی مجلس معرفی و تصریح کرد: طرح معرفی شده، طرحی ملی در زمینه روانی، تامین منابع و حمایت از فقرا بود، اما اینکه دولت نتوانست منابع را براساس قانون تخصیص دهد به مجلس مربوط نمی شود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی در ادامه از بیمه شدن یازده میلیون نفر در کشور خبر داد و گفت: به دنبال اجرای این طرح علاوه بر اختصاص بیمه به مردم، خدماتی هم چون افزایش هزار تخت بیمارستانی، کاهش هزینه های پرداختی از سوی مردم و زایمان های رایگان از جمله تغییراتی بود که برای رفع مشکلات درمانی کشور صورت گرفت.

نائب رئیس دوم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما باور داریم که این کارها و خدمات درمانی نباید متوقف شده و با به وجود آوردن یک اراده ملی و حمایت مسئولان اجرایی، ائمه جمعه و حتی خود مردم باید هر روز قدرت گیرد.

وی در خصوص گرفتن زیرمیزی در بیمارستان ها توسط پزشکان گفت: اینگونه مباحث شایعه‌ای بیش نبوده و دلیل طرح این شایعه نیز واقعی نبودن تعرفه ها است.

قربانی همچنین از ضرورت همکاری مردم در ارتباط با مبارزه با زیرمیزی ها افزود: تا جایی که ما در وزارت خانه شاهد بودیم، این زیرمیزی ها به شدت کاهش پیدا کرده اما ممکن است بازهم مواردی به صورت مخفیانه وجود داشته باشد که همه مردم در صورت مشاهده چنین مواردی می توانند با گزارش دادن از ادامه وقوع چنین اموری جلوگیری کنند.

وی با اشاره به افزایش هزینه درمان و سلامت نیز اظهار کرد: برای واقعی شدن تعرفه ها 10 هزار میلیارد تومان هزینه بخش درمان و سلامت افزایش یافت تا موارد غیرقانونی همچون زیرمیزی ها برطرف شوند.

نائب رئیس دوم کمیسیون بهداشت و درمان در پایان نیز از ادامه طرح تحول سلامت در کابینه دولت دوازدهم خبرداد و خاطر نشان کرد: همانطور که رئیس جمهور نیز درجلسه عمران و سلامت از ادامه این طرح در کابینه دوازدهم موافقت خود را اعلام کردند، ما نیز امیدوار و خواهان ادامه آن با وجود تمامی مشکلات پیش رو برای گسترش آبادانی کشور در کابینه دولت و مجلس هستیم.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.