این عنصر اعتیادآور بد اخلاقتان می کند/ قبل از قاعدگی مراقب «قند» باشید!

2

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ سروتونین عنصر اصلی در خلق و خو به شمار می آید و در اخلاق نقش به سزایی دارد. قند یکی از مهم ترین مواد غذایی است که باعث تغییر هورمون سروتونین می شود که به وفور در خوراکی های مصرفی روزانه ما وجود دارد.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

قند چطور باعث تغییر خلق و خوی شما می شود؟

زمانی که قند می خورید بدن انسولین ترشح کرده و این امر باعث کاهش سریع قند خون می شود. بدن برای جبران این کاهش ، هورمون آدرنالین ترشح می کند. آدرنالین که نام دیگر آن هورمون جنگ و گریز است، از غدد فوق کلیه ترشح شده و باعث بروز اضطراب می شود.

قند با آزاد کردن پروتئین های عامل التهاب یعنی «سایتوکاین ها» باعث بروز واکنش های التهابی در بدن می شود.

بررسی ها نشان می دهند، بین بروز واکنش های التهابی و افسردگی ارتباط وجود دارد. همچنین مصرف زیاد قند باعث پیری زود رس شده و بر انعطاف پذیری پوست تاثیر می گذارد.

قند خاصیت اعتیادآوری دارد و برخی دانشمندان ماهیت اعتیاد اور قند را با کوکائین مقایسه کرده اند.

اگر مصرف قندتان بالا است بعد از یک رژیم سم زدایی قند، ابتدا احساس ناخوشایندی دارید که تا 48 ساعت ادامه دارد.این گونه احساسات ماهیت هر ماده اعتیاد آور است؛ در این حالت شما سردرد و تغییرات خلق و خو را احساس می کنید. بعد از 48 ساعت، این علائم تا حدودی کم می شود که دیگر متوجه آن نخواهید بود و احساس بهتری نسبت به خود دارید و بهترین اثرات بعد از ترک مصرف قند به مدت سه هفته ایجاد می شود.

مصرف قند در خانم ها قبل از شروع عادت ماهیانه افزایش می یابد که این تمایل به دلیل تغییرات هورمونی است و بهتر است سعی کنید برای مقابله با خوردن زیاد قند در این دوران، از مواد خوراکی حاوی منیزیم و گلوتامین استفاده کنید.

منبع: Nypost

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.