طبیب من

کد خبر: 7621
تاریخ انتشار: ۲۱ام تیر ۱۳۹۶ , ۱۴:۲۱
تحقیقات نشان می دهد، مصرف یک ترکیب طبیعی که در برخی میوه ها و سبزیجات یافت می شود، از بروز آلزایمر وپیری جلوگیری می کند.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ محققان دانشگاه کالیفرنیا با دادن ماده “فیستین” به موش ها، دریافته اند، می توان جلوی کاهش هشیاری و تخریب مغز آنها را در پیری گرفت. این محققان مشاهده کردند، موش هایی که بدون فیستین رشد کرده بودند، نشانه هایی از تحریک و تخریب سلول های مغزی را داشتند؛ اما گروهی از موش ها که با “فیستین “تغذیه شده اند، از نظر سطح هشیاری بسیار بهتر عمل کرده بودند. نکته دیگری که آنها دریافتند، این بود که رفتار موش های تغذیه شده با فیستین به خوبی رفتار موش های سه ماهه بوده و این نشان دهنده جوان ماندن ذهن و ثابت ماندن سطح هشیاری آنها بوده است.

“فیستین” ترکیبی از ماده فلاوانول است که در برخی از میوه ها و سبزیجات نظیر توت فرنگی، خرمالو، سیب، انگور، پیاز و خیار یافت می شود. این ماده در میوه ها و سبزیجات باعث تشکیل رنگ می شود، اما زمانی که وارد بدن ما می شود هم به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی، هم به دلیل خاصیت ضد التهابی که دارند، مانع تخریب سلول های مغز و بروز آلزایمر می شوند.

براساس تحقیق ۱۰ ساله محققان، ماده “فیستین” می تواند برای پیشگیری و یا درمان بسیاری از بیماری های وابسته به پیری و نه فقط آلزایمر مورد استفاده قرار گیرد.

منبع: MNT home

انتهای پیام/