طبیب من

کد خبر: 7711
تاریخ انتشار: ۲۲ام تیر ۱۳۹۶ , ۱۶:۱۴
محققان در یک آزمایش رژیم های مختلفی را برای افراد جهت کاهش وزن تجویز کردند و به نتایج جالبی در خصوص رژیم مناسب برای لاغری دست یافتند.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ بر اساس مطالعات جدید دانشمندان هریک از رژیم های غذایی اثر متفاوتی بر بدن می گذارند و انتخاب رژیم غذایی سالم و اصولی برای تضمین سلامتی بدن ضروری است.

در یک تحقیق که بوسیله متخصصان امر تغذیه صورت گرفته است ، ۱۸۳ داوطلب به سه گروه تقسیم شدند و برای هر یک از آنها روزانه ۲ وعده غذای بسته بندی شده شامل وعده های نهار و شام سرد و برای گروه دیگر ۲ وعده غذای بسته بندی شده با درصد پروتئین بیشتر را تجویز کردند و داوطلبانه به گروه آخر اجازه دادند، وعده غذایی مطلوب خود را انتخاب کنند.

پس از گذشت سه ماه، ۷۴ درصد افرادی که غذاهای بسته بندی شده مصرف می کردند توانستند ۵ درصد کاهش وزن داشته باشند در حالیکه تنها ۵۳ درصد گروه دیگر توانستند از وزن خود بکاهند.

دکتر چریل راک، سرپرست پژوهش در این رابطه می گوید:«میزان احساس رضایت از غذا بین گروه ها تقریبا یکسان بود و این احساس رضایت از غذا برای استفاده طولانی مدت از این استراتژی بسیار مهم است و  گروهی که غذاهای بسته بندی شده مصرف می کردند، به این اطمینان خاطر رسیده بودند که یک رژیم غذایی منظم درطولانی مدت داشته باشند.

گفتنی است، کاهش وزن بیشتر در افرادی که از این وعده های غذایی استفاده می کردند، منجر به کاهش فاکتور های مربوط به بیماری های قلبی نظیر میزان کلسترول و کلسترول LDL نیز می شود.

منبع: Knowridge

انتهای پیام/