طبیب من

کد خبر: 7727
تاریخ انتشار: ۲۱ام تیر ۱۳۹۶ , ۱۷:۰۰
محققان توصیه می‌کنند؛
تغییر وضع بینایی ممکن است یکی از علائم اولیه و هشدار دهنده ابتلا به پارکینسون باشد.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ دانشمندان دریافته اند که در برخی موارد مشکل در وضعیت بینایی می تواند نشانه ابتلا به پارکینسون باشد که ۱۰ سال قبل از بروز کامل سایر علائم پارکینسون، بیمار را باخبر می‌کند.

دکتر «الساندرو اریگو» مولف این پژوهش اظهار داشت: «اختلال رشته های عصبی در اثر از بین رفتن عصبها در برخی از قسمتهای مغز به خاطر ارتعاشات و عدم تعادل و هماهنگی به وجود می آید».

وی ادامه داد: «اگرچه بیماری پارکینسون در ابتدا تنها یک اختلال مکانیکی به شمار می رود، اما شواهدی در دست است که نشان از وجود علائم غیر حرکتی در تمام مراحل این بیماری دارد».

«اریگو» تغییر وضعیت دید را یکی از علائم غیرحرکتی در مبتلایان به پارکینسون عنوان کرد و گفت: «به عنوان مثال این افراد ممکن است رنگها را مثل قبل تشخیص نداده یا تیزهوشی بصری خود را از دست دهند و همچنین تعداد دفعات پلک زدن آنان کاهش پیدا کند که همین امر به خودی خود می‌تواند منجر به خشکی چشم شود».

این محقق یادآور شد: «نکته حائز اهمیت آن است که تغییر وضعیت بینایی در فرد مبتلا به پارکینسون ۱۰ده سال پیش از بروز علائم بیماری در اندام های حرکتی شروع می شود».

منبع: WebMD

انتهای پیام/