پارکینسون را از روی «چشم» تشخیص دهید

4

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «سبک زندگی»؛ دانشمندان دریافته اند که در برخی موارد مشکل در وضعیت بینایی می تواند نشانه ابتلا به پارکینسون باشد که 10 سال قبل از بروز کامل سایر علائم پارکینسون، بیمار را باخبر می‌کند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

دکتر «الساندرو اریگو» مولف این پژوهش اظهار داشت: «اختلال رشته های عصبی در اثر از بین رفتن عصبها در برخی از قسمتهای مغز به خاطر ارتعاشات و عدم تعادل و هماهنگی به وجود می آید».

وی ادامه داد: «اگرچه بیماری پارکینسون در ابتدا تنها یک اختلال مکانیکی به شمار می رود، اما شواهدی در دست است که نشان از وجود علائم غیر حرکتی در تمام مراحل این بیماری دارد».

«اریگو» تغییر وضعیت دید را یکی از علائم غیرحرکتی در مبتلایان به پارکینسون عنوان کرد و گفت: «به عنوان مثال این افراد ممکن است رنگها را مثل قبل تشخیص نداده یا تیزهوشی بصری خود را از دست دهند و همچنین تعداد دفعات پلک زدن آنان کاهش پیدا کند که همین امر به خودی خود می‌تواند منجر به خشکی چشم شود».

این محقق یادآور شد: «نکته حائز اهمیت آن است که تغییر وضعیت بینایی در فرد مبتلا به پارکینسون 10ده سال پیش از بروز علائم بیماری در اندام های حرکتی شروع می شود».

منبع: WebMD

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.