فرمول محاسبه ضربان قلب برای چربی سوزی چگونه است؟

42

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ دانشمندان دریافتند  کار قلب پمپاژ خون سرشار از اکسیژن به کل بدن است و اگر به طور منظم، کمی به قلب در اثر تحرک بدنی فشار واردشود  احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی کاهش می یابد. اما مسئله مهم این است که افراد نباید برای ورزش کردن بیش از اندازه به قلب خود فشار وارد کنند زیرا احتمال به خطر افتادن سلامتی افراد وجود دارد.

توجه به ضربان قلب میزان سلامتی را برای افراد مشخص می کند که کلینیک مایو در این زمینه راهکاری ارائه کرده که به شرح ذیل است:

ابتدا باید ضربان قلب در حالت استراحت را محاسبه کنید سپس  تعداد نبض در 15 ثانیه  را ضربدر چهار و  عدد حاصل تعداد ضربان قلب در دقیقه را به نشان می دهد این عدد برای بزرگسالان بین 60 تا 100 ضربان در دقیقه است که فرمولی برای سنجش ضربان قلب حین ورزش است.

روش دیگر برای بدست آوردن عدد ضربان قلب سن است که در این روش  باید سن را  از 220 کرده و یک عددی به شما می دهد که حداکثر ظرفیت تپش قلب  است  و اگر ضربان قلبتان بیشتر شود، قلب شما آسیب می بیند. بهترین عدد در هنگام ورزش کردن اضافه شده 50 تا 85 درصد تعداد نبض تان است به طوری که برای یک فرد بیست ساله بهترین ضربان نبض بر اساس این فرمول بین 100 تا 170 و حداکثر نبض برای حفظ سلامتی 200 است.

برطبق نظر شورای ورزش آمریکا فرمول های بالا خیلی دقیق نبوده و عدد حاصل کمی با مقدار واقعی تفاوت دارد ولی این فرمول یک راهکار قدیمی بوده و در کل ابزاری مناسب برای سنجش ضربان قلب افراد محسوب می شود.

گفتنی است، در هنگام ورزش کردن افراد باید توجه خاصی به زمان عرق کردن بدن ،زمان شروع  تنفس سریع و عمیق داشته تا از ورزش بهترین نتیجه را کسب کنند.

 

منبع: msn

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.