آمار پيوند كبد ايران در جهان چشمگير است/ عدم پيوند كبد منجر به مرگ می شود

116

اميرپاشا ابراهيمی، جراح و دبير إجرایی سمينار تازه هاي پيوند كبد در گفت وگو با  خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ با اشاره به فاصله ١٠ ساله ايران نسبت به شروع پيوند كبد در دنيا گفت: پيوند كبد يكي از پيچيده ترين اعمال جراحي است كه در سراسر دنيا انجام مي شود و خوشبختانه از اوايل دهه ٧٠ كشور ما نيز با فاصله ١٠ ساله شروع موفقيت آميز پيوند در دنيا كار خود را آغاز كرد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ابراهيمي با اشاره به بيمارستان نمازي شيراز به عنوان اولين مركز پيوند كبد در خاورميانه است، افزود: بهبود تعداد و كيفيت پيوند كبد كه حدودا از ١٠سال پيش در كشور ما به سطح جهاني رسيده است توسط دانشگاه علوم پزشكي تهران همزمان با تصويب قانون مرگ مغزي در ايران فعال شد.

وي همچنين از فعاليت ١٦ساله تيم پيوند كبد به سرپرستي علي جعفريان، رئيس دانشگاه علوم پزشكي تهران خبر داد و گفت: گروه ما تا کنون بيش از ٦٠٠ پيوند كبد انجام داده است كه خوشبختانه طی  ٥ سال گذشته آمار پيوند كبد كشور در مقابل با كشور هاي جهان قابل مقايسه است.

جراح و دبير اجرایی اين سمينار ادامه داد: از لحاظ كميت، تيم پيوند دانشگاه علوم پزشكي تهران در سال گذشته ١٣٨ پيوند و چند پيوند لوزالمعده به صورت همزمان با كليه انجام داده است.

وي با تاكيد بر اهميت اين جراحي در ايران تصريح كرد: در دنيا و حتي در قاره اروپا فقط ٥مركز وجود دارد كه بيش از آمار رسمي ايران سالانه پيوند كبد انجام مي دهند.

ابراهیمی با اشاره به  ضرورت جراحي بيماران مبتلا به نارسايي كبد گفت: در صورتي كه بيماران مبتلا به مشكلات و نارسايي كبد عمل نشوند و پيوند صورت نگيرد فقط ٥ درصد احتمال زنده ماندن در طی ٥ سال آينده را دارد.

وي در ادامه تنها درمان قطعی نارسايي و حتي بعضي سرطان كبد را پيوند كبد اعلام كرد و گفت: خوشبختانه عمل انجام پيوند در ايران هر روزه به صورت رايگان انجام مي شود و همچنين رو به افزايش است و حتي از زمان بين المللي شدن اين مركز به برگزاري كنگره هاي بين المللي و سمينارها پرداختيم.

ابراهیمی یادآور شد: ما برای افزايش آگاهی مردم تمامی اين فعاليت ها را انجام مي دهيم تا تمامی فعاليت ها، توسط تيم هاي پيوند كبد در بيمارستان هايي نظير دانشگاه علوم پزشكي تهران و بيمارستان طالقاني، به روز انجام شوند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.