ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه آنکولوژی

1

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ احمد مافی دبیراجرایی دومین کنگره بین المللی کلینیکال آنکولوژی گفت:در ارتباط با برگزاری دومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی و دوازدهمین کنگره سالیانه کلینیکال انکولوژی ایران اظهارداشت: اين كنگره ساليانه امسال براي دومين سال پياپي بصورت بين المللي و با حضور اساتيد به نام بين المللي از كشورهاي مختلف جهان و با همكاري جامعه اروپايي راديوتراپي انكولوژي برگزار مي شود.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

وی افزود: در اين كنگره مطالب به روز دنيا در حيطه تومورهاي توپر (solid tumors) در قالب سخنراني، بحث و كارگاه ارائه مي شود.

دبیراجرایی دومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی اضافه کرد: در كنار آن، كنگره پرستاري سرطان و همچنين كنگره فيزيك راديوتراپي نيز برگزار خواهد شد.

متخصص رادیوتراپی انکولوژی اضافه کرد: جدیدترین دستاوردهای علمی با حضور اساتید داخلی و خارجی در این کنگره ارائه خواهد شد.
دكتر مافی در ادامه به موضوع سرطان معده اشاره کرد و گفت:متأسفانه در مراحل اولیه، سرطان معده معمولاً هیچ علامتی ایجاد نمی کند و به همین دلیل، معمولاً وقتی این سرطان تشخیص داده می شود که در مراحل پیشرفته قرار دارد.

وی با بیان اینکه سوء هاضمه و ترش کردن،کاهش اشتها،کاهش وزن،خستگی و ضعف طولانی مدت بدون توجیه، دفع مدفوع سیاهرنگ از جمله نشانه های سرطان معده است، گفت: در اكثر موارد برای درمان سرطان معده نیاز به جراحی است.

انواع جراحی سرطان معده
استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: در جراحی سرطان معده، ممکن است قسمتی و یا تمام معده از بدن خارج شود البته سه نوع عمده عمل جراحی معده برای درمان سرطان معده وجود دارد که یکی تراشیدن مخاط معده از طریق گاستروسکوپی است.

مافی گفت: این روش فقط در موارد سرطان های با درجه و مرحله پایین و اولیه معده کاربرد دارد. متخصص گوارش توسط گاستروسکوپ، مخاط بدخیم معده را میتراشد و از معده خارج می کند.

متخصص رادیوتراپی انکولوژی گفت: گاسترکتومی ناقص و یا نزدیک به کامل روش دیگر جراحی بوده که در این روش جراح قسمت سرطانی معده به همراه بافت های اطراف شامل چربی وغدد لنفاوی را از بدن خارج كرده و قسمت های باقیمانده مجراي گوارش رامجدداً به هم متصل میكند.

وی بیان داشت: گاسترکتومی کامل روش سوم جراحی بوده، که در این عمل معده بطور کامل به همراه بافت های لنفاوی و چربی اطراف از بدن خارج می شود. گاهی لازم است بعضی اعضای مجاور معده نیز از بدن خارج شوند. سپس جراح قسمت تحتانی مری را به ابتدای روده باریک متصل می کند.

دبیراجرایی دومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی افزود: همانند تمام جراحی های بزرگ و پیچیده، عمل جراحی سرطان معده با خطراتی همراه است. عارضه جراحی شامل خونریزی، ایجاد لخته خون در عروق، صدمه به اعضاء مجاور معده و نشت غذا و ترشحات دستگاه گوارش از محل بخیه های داخل شکمی است.

وی گفت:برداشتن معده همچنین در درازمدت سبب ایجاد عوارض گوناگونی میشود که برخی از آنها شامل،سیری زودرس بعد از صرف مقدار کمی غذا، ضعف و سرگیجه، استفراغ، سوء هاضمه،اشکال در بلعیدن غذا، کاهش وزن است.

در اكثر موارد علاوه بر جراحي، بيمار نياز به دريافت شيمي درماني و يا راديوتراپي نيز دارد كه اين درمانها برحسب شرايط بيمار ممكن است قبل و يا بعد از جراحي انجام شوند.

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.