ماهانه 1300 میلیارد تومان به بدهی سازمان بیمه سلامت اضافه می‌شود

3

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛  محمدجواد کبیر مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان در حاشیه بازدید وزیر بهداشت از این سازمان با بیان اینکه در حال حاضر قریب به 40 میلیون نفر تحت پوشش سازمان بیمه قرار دارند گفت: قبل از طرح تحول حدود 10 میلیون بیمه شده داشتیم که به شمار آن افزوده شد.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

وی افزود: البته همپوشانی‌هایی با بیمه‌های دیگر وجود داشت که در حال برطرف شدن است. به سمتی می‌رویم که هر ایرانی یک دفترچه بیمه داشته باشد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه پس از 10 سال انتزاع از وزارت بهداشت دوباره به این وزارتخانه برگشتیم عنوان کرد: امید است از این پس در مدیریت منابع و مصارف اهتمام بیشتری بوجود بیاید.

کبیر ادامه داد: همچنین وزارت بهداشت در صدد آن است که با سیاست هایی که برای نظام سلامت اتخاذ می کند نقش بیمه‌ها را به عنوان خریدار خدمات مورد توجه قرار دهد. اگر جایگاه بیمه ها حفظ شود و سازمان ما حوزه تولیتی در بحث بیمه‌ها باشد، امید است در آینده نزدیک شاهد تسهیل در خرید راهبردی خدمات باشیم.

وی با بیان اینکه طبق اعلام رییس جمهور طرح تحول سلامت در دولت دوازدهم با قدرت ادامه می یابد، درباره برقراری آزمون وسع گفت: وزارت رفاه برقراری آزمون وسع را برای بیمه شدگان همگانی و روستایی دنبال می کند؛ در این میان قطعا بیمه اقشار آسیب پذیر به صورت رایگان ادامه می‌یابد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران درباره بدهی‌های بیمه سلامت به مراکز درمانی اظهار کرد: هنوز مطالبات به مراکز را پرداخت نکرده‌ایم. تا پایان سال 95،مجموع بدهی‌های ما چهار هزار و 400میلیارد تومان است و در سال 96 هم در هر ماه هزار و 200 تا هزار و 300 میلیارد تومان به آن افزوده شده است.

کبیر افزود: افق های جدیدی پیش روی ماست و پیشنهاد ما این است که برای ایجاد منابع مالی پایدار در قانون بودجه به سمت منابع حاصل از مالیات‌ها حرکت کنیم.

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.