کسانی که می‌خواهند لاغر شوند صبحانه بخورند؟

5

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ این روزها مشکل افزایش وزن مساله ای است که بسیاری از افراد درگیر آن هستند، به طوری که دولت آمریکا با ترویج رژیم های غذایی سالم و بی خطر بین مردم سعی دارد از شیوع بیشتر این عارضه جلوگیری کند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

بر اساس آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) حدود 36.5 درصد بزرگسالان و 17 درصد کودکان در ایالات متحده آمریکا با مشکل چاقی دست و پنجه نرم می‌کنند.

اضافه وزن امکان ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت نوع 2 و انواع سرطان را دوچندان می‌کند.

مساله تغدیه در دنیای امروز مساله بسیار مهمی است و دانشمندان به طور مداوم درباره تغذیه، عادتهای غذایی سالم و چگونگی تاثیر رژیم غذایی بر زندگی روزمره تحقیق می کنند و یافته های جدید خود را در معرض اطلاع عموم قرار می دهند.

به منظور بررسی الگوی غذایی افراد و تاثیر آن روی وزن تحقیقی به تازگی بر روی 96 هزار نفر به مدت 7 روز به سرپرستی دکتر «هانا کاهلوا» از دانشگاه سلامت عمومی لوما لیندا در کالیفرنیا صورت گرفت.

نتایج تحقیق نشان داد که ارتباط مستقیمی بین چاقی افراد و زمان صرف غذا و فواصل بین وعده های غذایی آنان وجود دارد. از طرفی شاخص چاقی در افرادی که روزانه تنها یک یا دو وعده غذا می خورند رو به کاهش است و برعکس این شاخص در افرادی که روزانه بیش از سه وعده می خورند رفته رفته فزونی می‌یابد.

یکی از مهم‌ترین نتایج این تحقیق که نظر دانشمندان را حسابی به خود جلب کرد این بود که احتمال کاهش وزن در کسانی که هر روز به طور مستمر صبحانه می خورند، بسیار بیشتر از کسانی است که از وعده صبحانه صرف نظر می‌کنند.

این مطالعه نشان داد کسانی که مفصل ترین وعده غذایی‌شان به صبحانه اختصاص می‌دهند، در مقایسه با کسانی که نهار یا شام را مفصل می خورند کاهش وزن بیشتری را تجربه می کنند.

منبع: Medical News Today

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.