میزان فشار خون درست را چطور اندازه گیری کنیم؟

3

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ ما معمولا برای سنجش فشار خون، به مطب دکتر مراجعه می کنیم؛ اما آیا میزان فشار خون ما همانی است که دکتر به ما می گوید؟

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

برای برخی از مردم که همیشه فشار خون ثابتی دارند، همین طور است. این افراد در بیست وچهار ساعت، فشار خون ثابت دارند؛ اما برای برخی افراد اینگونه نیست.

بررسی ها نشان می دهد، فشار خون 20 درصد مردم آمریکا، زمانی که در خانه اندازه گیری می کنند با میزانی که دکتر به آنها می گوید، متفاوت است. افرادی که فشار خون آنها در خانه نرمال، اما در مطب پزشک بالا است، اصطلاحا دارای فشار خون بالا با پوشش سفید، و افرادی که برعکس این حالت هستند، دارای فشار خون دارای ماسک هستند.

برخی از پزشکان این دو حالت فشار خون را جدی می گیرند و برخی نسبت به آن بی توجه اند. اما یک پژوهش انجام شده در ایتالیا نشان می دهد باید این دو وضعیت را جدی گرفت.

طی این مطالعه، هزاران نفر ابزاری را حمل می کردند که هر بیست دقیقه، فشار خون آنها را اندازه گیری می کرد. به علاوه خود آنها هم هر صبح و عصر فشار خونشان را می سنجیدند. بر اساس نتایج شانزده درصد داوطلبان دارای فشار خون با پوشش سفید، نه درصد دارای فشار خون دارای ماسک و بیست درصد دارای فشار خونی دائمی بودند. پس از 10 سال، هزار و چهارصد نفر از این داوطلبان دوباره آزمایش را انجام دادند و این بار نتایج حاکی از آن بود که حدود چهل و پنج درصد از افرادی که دو نوع فشار خون مذکور را داشتند، به فشار خون دائمی مبتلا شدند در صورتی که فقط هیجده درصد افراد نرمال، به فشار خون بالا مبتلا شدند.

بنابراین، داشتن یکی از دو نوع فشار خون مذکور نشان دهنده این است که شما دارای فشار خون نوسانی هستید و باید مراقب باشید به فشار خون دائمی مبتلا نشوید.

این بررسی ها نشان می دهد، باید همواره فشار خون خود را علاوه بر مطب پزشک، در خانه هم اندازه گیری کنیم.

گفتنی است؛ برای اطمینان از اینکه در خانه به درستی فشار خود را اندازه گرفته ایم، بهتر است اندازه گیری، صبح هنگام و قبل از مصرف صبحانه باشد.

منبع: Knowridge

انتهای پیام/

 

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.