حمله رژیم گیاه خواری به قلب

90

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ اگر چه مطالعات نشان می دهد رژیم غذایی گیاهی، به طور قابل توجهی از یک رژیم غذایی گوشتی سالم تر است، اما متخصصان قلب و عروق هشدار داده اند که بعضی  از مواد غذایی گیاهی می تواند برای سلامتی مضر باشند؛ زیرا مصرف مقدار زیادی خوراکی ها و نوشیدنی های شیرین، دانه های روغنی و سیب زمینی با خطر ابتلا به بیماری های قلبی مرتبط هستند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

محققان در تحقیقی، اطلاعات مربوط به رژیم غذایی و سلامت ده هزار نفر شرکت کننده که در یک نظرسنجی به طور منظم شرکت کرده بودند را مورد بررسی قرار دادند. در این تحقیق، اثرات سه نوع مختلف رژیم غذایی گیاهی مورد مطالعه قرار گرفت. طبق آن یک نوع از گیاهان فقط تایید شد و دو نوع رژیم دیگر که شامل غذاهای گوشتی و نوع دیگر رژیم گیاهخواری که شامل دانه های کامل، میوه ها و سبزیجات تازه بودند در نسخه ناسالم قرار گرفتند.

به گفته « آمبیکا ساتیجا»، یکی از پزشکان دانشکده هاروارد، هنگامی که مجموع این سه دسته مواد غذایی را با خطر ابتلا به بیماری های قلبی مورد بررسی قرار گرفت، محققان دریافتند غذاهای گیاهی سالم از خطر کمتری برخوردار هستند، در حالیکه غذاهای گیاهی ناسالم و غذاهای گوشتی با افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی همراه بودند.

محققان همچنین اشاره می کنند تفاوت بسیاری در کیفیت مواد غذایی گیاهی وجود دارد و این کیفیت در رژیم گیاهخواری از اهمیت زیادی برخوردار است.

همچنین شواهد نشان می دهد که رژیم های غذایی مبتنی بر دانه های گیاهی، چربی های اشباع شده، میوه ها و سبزیجات نیازمند تاکید بیشتری در توصیه های رژیم غذایی هستند.

گفتنی است؛ همانطور که فعالیت های فیزیکی به طور زنجیره ای هستند، شروع تغییرات کوچکتر رژیم غذایی به جای تغییرات عمده پایدارتر خواهد بود.

منبع: independent 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.