اگر این اتفاقات در زندگی‌تان رخ داده قطعا مغزتان پیرتر شده است!

89

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ براساس مطالعه ای محققان، چند حادثه استرس زا را کشف کرده اند که منجر به عملکرد شناختی ضعیف در زندگی می شوند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

در این بررسی، اطلاعات 1320 نفر که تحت آزمایش های مختلف عصب شناختی قرار گرفته بودند، مورد مطالعه قرار گرفت. 1232 نفر از شرکت کنندگان سفید پوست و هشتاد و دو نفر آمریکایی های آفریقا تبار با میانگین سنی 58 سال بودند. همه این شرکت کننده ها تجربه های استرس زا و تلخ زندگی خود را گزارش کردند.

این مطالعه نشان داد که سیاه پوستان آمریکایی بیش از شصت درصد حادثه استرس زا را نسبت به افراد سفید پوست در زندگی تجربه کرده بودند.

محققان می گویند، این آزمایش نشان دهنده ابتلا به زوال عقل نبود، اما تجربه های استرس زا بر عملکرد مغز این افراد تاثیر زیادی گذاشته بود که در آینده ممکن بود به زوال عقل دچار شوند. در یک بررسی دیگر، یک ارتباط باورنکردنی بین استرس و التهاب مزمن وجود دارد که موجب تشدید زوال عقل می شود.

به گفته محققان، استرس طولانی مدت می تواند بر سلامت بدن تاثیر بگذارد و شواهد این مطالعات نشان می دهد، حوادث استرس زا در زندگی تاثیر مخربی روی حافظه و توانایی های فکری می گذارند و منجر به پیری مغز می شوند.

محققان مجموعه ای از اتفاقات ناگوار و استرس زا را کشف کردند که تاثیر شگرفی بر پیری مغز دارند. این رویدادهای استرس‌زا به شرح زیر است:

مردود شدن در مدرسه

بیرون رفتن از خانه برای انجام یک کار غلط

بیکار شدن پدر یا مادر

گرفتار شدن والدین در دام اعتیاد

اخراج شدن از مدرسه

افت تحصیلی در مدرسه یا دانشگاه

از دست دادن پدر و مادر

طلاق گرفتن

از دست دادن خواهر یا برادر یا کودک

داشتن یک کودک معلول

آسیب رسیدن به اموال در اثر بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله

مورد حمله فیزیکی قرار گرفتن

سوءاستفاده جنسی

درگیر مشکلات قانونی

رفتن به زندان

ورشکستگی

سربازی

منبع: independent

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.