طبیب من

کد خبر: 8224
گروه : خبرکده , ویژه
تاریخ انتشار: ۲۷ام تیر ۱۳۹۶ , ۱۹:۰۰
قائم مقام وزير بهداشت افزايش تعداد پزشكان فعال در روستاها را در كشور امری مهم و افتخار آفرين برای وزارت بهداشت دانست.

ايرج حريرچي قائم مقام وزیر بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ از وجود برنامه ريزی دقيق و مشخص برای تأسيس خانه بهداشت در روستاها خبر داد و تصريح كرد: طبق برنامه ريزی های موجود مشخص شده است كه برای هر روستا با چه تعداد جمعيت و خانوار بايد خانه بهداشت تأسيس شود، كدام روستاها مراكز بهداشتی درمانی داشته باشند و كدام يك از روستاهای كشور نياز به مراكز درمانی به صورت شبانه روزی دارند.

وی در ادامه با اشاره به موفقيت های به دست آمده توسط طرح تحول سلامت گفت: خوشبختانه اكنون كشور ما از لحاظ تكميل خانه های بهداشت، به ميزان صد درصدی رسيديم و حتی مراكز بهداشتی متعددی نيز ساخته شده است.

قائم مقام و معاون كل وزارت بهداشت با اشاره به آمار ٩٥ درصدی تكميل امكانات، افزود: درحال حاضر از لحاظ زيرساخت، بيش از ٩٥ درصد امكانات موجود را تأمين كرديم. تعداد پزشكان خانواده قبل از طرح تحول سلامت، حدود چهار هزار و ٣٠٠ نفر بود، اکنون به تعداد ٦هزار و ٨٥٠ پزشك كه در روستاهای سراسر كشور درحال فعاليت هستند، رسيديم.

وی یادآور شد: با افتخار می گوييم هيچ روستايی نيست كه نياز به پزشك داشته باشد و از آن محروم باشد، بلكه تمامی روستاها پزشك دارند و اين امر، دستاورد مهمی برای جبران كمبودهای گذشته در عملكرد وزارت بهداشت محسوب می شود.

انتهای پیام/