تکمیل صد درصدی خانه‌های بهداشت/ هیچ روستایی از حضور پزشک محروم نمانده است

3

ايرج حريرچي قائم مقام وزیر بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ از وجود برنامه ريزی دقيق و مشخص برای تأسيس خانه بهداشت در روستاها خبر داد و تصريح كرد: طبق برنامه ريزی های موجود مشخص شده است كه برای هر روستا با چه تعداد جمعيت و خانوار بايد خانه بهداشت تأسيس شود، كدام روستاها مراكز بهداشتی درمانی داشته باشند و كدام يك از روستاهای كشور نياز به مراكز درمانی به صورت شبانه روزی دارند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

وی در ادامه با اشاره به موفقيت های به دست آمده توسط طرح تحول سلامت گفت: خوشبختانه اكنون كشور ما از لحاظ تكميل خانه های بهداشت، به ميزان صد درصدی رسيديم و حتی مراكز بهداشتی متعددی نيز ساخته شده است.

قائم مقام و معاون كل وزارت بهداشت با اشاره به آمار ٩٥ درصدی تكميل امكانات، افزود: درحال حاضر از لحاظ زيرساخت، بيش از ٩٥ درصد امكانات موجود را تأمين كرديم. تعداد پزشكان خانواده قبل از طرح تحول سلامت، حدود چهار هزار و ٣٠٠ نفر بود، اکنون به تعداد ٦هزار و ٨٥٠ پزشك كه در روستاهای سراسر كشور درحال فعاليت هستند، رسيديم.

وی یادآور شد: با افتخار می گوييم هيچ روستايی نيست كه نياز به پزشك داشته باشد و از آن محروم باشد، بلكه تمامی روستاها پزشك دارند و اين امر، دستاورد مهمی برای جبران كمبودهای گذشته در عملكرد وزارت بهداشت محسوب می شود.

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.