با «خط خطی کردن» روی کاغذ مغزتان را به رقص درآورید!

12

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ خلق هنر لذتی وصف ناشدنی و همچنین تأثیر زیادی بر سلامت مغز دارد. هنگام نقاشی کردن نواحی‌ای از مغز که در ایجاد شادی، لذت خندیدن و خوردن شکلات درگیر هستند، فعال می‌شوند.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

برای درک بهتر تأثیر نقاشی بر مغز، “گیریا کیمل” استادیار کالج پرستاری و مراقبت‌های پزشکی در دِرِگزل، از دستگاه‌های اسکن مغز کمک گرفت تا جریان خون مغز را در 26 نفر حین نقاشی و خط خطی کردن بررسی کند. دسته ای از شرکت کنندگان هنرمند بودند و دسته‌ای هیچ استعدادی در نقاشی نداشتند.

کارهای متفاوتی از کشیدن درخت تا کشیدن خطوط بی هدف بر روی کاغذ به آن‌ها محول شد و فعالیت مغز مورد بررسی قرار گرفت.

بررسی ها نشان داد جریان خون در کورتکس پیشانی؛ بخشی از مغز که با احساس خلق و خندیدن در ارتباط است، افزایش یافت.

شرکت کنندگانی که به عنوان هنرمند شناسایی شدند، هنگام رنگ‌آمیزی خون کمتری در مغزشان جریان پیدا می‌کرد. بنابراین، هنرمندان ترجیح می‌دادند درون خطوط را رنگ نکنند.

مزایای نقاشی به اینجا ختم نمی شود، از شرکت کنندگان خواسته شد قبل و بعد از آزمایش پرسشنامه‌هایی را پر کنند. با توجه به پاسخ‌ها، آن ها اعتقاد داشتند پس از نقاشی و خط‌خطی کردن احساس می‌کنند ایده‌های بهتری دارند، خلاق‌ترند و می‌توانند مشکلات را راحت‌تر حل کنند.

کیمل در توضیح یافته‌های خود گفت: «با توجه به بررسی‌های انجام شده، یک پتانسیل ذاتی برای تحریک احساسات مثبت در خلق هنر، به خصوص خط خطی کردن وجود دارد. همه ما تجربه خط‌خطی کردن را داریم، این فعالیت لذت‌بخش، مستقل از داشتن یا نداشتن مهارت و عاری از هرگونه قضاوت است که حس خوبی را در فرد ایجاد می‌کند.»

منبع: Fastcodesign

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.