حل کردن جدول جوانتان می‌کند!

3

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ همه ما می دانیم برای اینکه در سنین پیری دچار بیماری های جسمی و ذهنی نشویم باید هم تمرینات فیزیکی و هم ذهنی داشته باشیم.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

به تازگی پژوهشگران دریافتند که برای داشتن ذهنی جوان و سالم، لازم است قدری به ذهن خود فشار بیاورید.

در این پژوهش که با همکاری دانشگاه «اکستر» و کالج «کینگز» در لندن انجام گرفت، 17 هزار نفر با سن بالای 50 سال مورد مطالعه قرار گرفتند. این افراد از نظر میزان توجه، دقت، حافظه کوتاه مدت و مهارت های دستور زبان، مورد بررسی قرار گرفتند.

نتایج بررسی ها نشان می دهد، ذهن کسانی که به طور منظم پازل هایی نظیر جدول حل می کنند، 10 سال جوان تر از سن سایر افراد است.

دکتر «کیت وزنس» سرپرست پژوهش در این خصوص گفت: «این مطالعه نشان می دهد که میزان استفاده از پازل های کلمه ای نظیر جدول با میزان عملکرد هشیاری در افراد همبستگی دارد.»

وی در توضیح این رابطه عنوان کرد: «یک تفسیر محتمل در مورد علت این رابطه این است که درگیر شدن در این جور کارها باعث می شود جریان خون در مغز تقویت شود و باعث اثرات مثبتی بر ساختار مغز و هماهنگی بخش های مختلف شود. اینجاست که جمله معروف “اگر از چیزی استفاده نکنید آن را از دست می دهید” مصداق پیدا می‌کند».

گفتنی است؛ پیش از این بازی هایی برای بهبود کارایی مغز معرفی شده بودند که نتیجه عکس داشتند و این پژوهش می تواند تاییدی بر اثرات مثبت بازی های فکری بر کارایی مغز باشد.

علاوه بر حل جداول عددی و حرفی، بررسی ها نشان داده، ورزش کردن و اتخاذ رژیم غذایی مناسب نیز می تواند جلوی زوال عقل را در پیری بگیرد.

منبع: Global News

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.