طبیب من

کد خبر: 8289
گروه : خبرکده , ویژه
تاریخ انتشار: ۲۸ام تیر ۱۳۹۶ , ۱۲:۰۹
معاون توسعه وزارت بهداشت از بهره برداری چهار هزار تخت تا پایان شهریورماه امسال در سطح كشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ سيدعلی صدرالسادات صبح امروز در افتتاحيه هزار و ٤٠٠ تخت بيمارستانی استان البرز از بهره برداری چهار هزار تخت ديگر در سطح كشور خبر داد و گفت: طی سفری كه دوسال پيش به اين استان داشتم از امكانات ضعيفی كه وجود داشت متاثر شدم. خوشبختانه امروز با موفقيت های چشم گيری در اين استان رو به رو شديم.

وی ادامه داد: مردم ما نه تنها در اين استان، بلكه در تمامی استان ها و شهرهای كشور شايسته بهترين خدمات هستند.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه به دنبال ارتقا کیفیت در بخش اورژانس هستیم، گفت : حدود ۲۰۰ هزار متر مربع احداث و بهسازی اورژانس‌ در سراسر کشور را داشته ایم و شاهد آغاز بیش‌از ۲۹ پروژه در قالب ۵۳۹ تخت بوده‌ایم.

صدرالسادات گفت: از پایان سال ۹۵ در نظر داریم ۶هزار و ۶۵۶ تخت بیمارستانی را در راستای طرح تکمیل و توسعه شبکه بهداشت به بهره‌برداری برسانیم.

وی عنوان کرد: تا کنون در سطح کشور شاهد ۶ هزار و ۱۵ پروژه بهداشتی بوده ایم که در البرز ۳۶ خانه بهداشت، ۱۸ پایگاه سلامت و ۸ مرکز جامعه سلامت و درمانگاه شهری و روستایی افزایش پیدا کرده است.

معاون توسعه وزير بهداشت همچنين به پروژه هايی كه در اورژانس كشور بهره برداری شده است اشاره كرد و افزود: ما همواره به دنبال ارتقای كيفيت در مراكز درمانی و به ويژه اورژانس هستيم. به دنبال همين موضوع نيز ٣٠ تخت بيمارستانی در البرز به بهره برداری رسيده است.

وي یادآور شد: برخی مراكزی كه امروز موفق به بهره برداری از آن شده‌ایم، متعلق به ٢٠ سال پيش بوده است كه نيمه كاره مانده و ما به راه اندازی آنها با پشتوانه وزارت بهداشت اقدام كرده‌ايم.

انتهاي پيام/